Gęstość prawdopodobieństwa i dystrybuanta

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
xHanSolo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 14 mar 2015, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lokalizacja

Gęstość prawdopodobieństwa i dystrybuanta

Post autor: xHanSolo »

Witam

Mam takie zadanie: Napisz wzór na gęstość prawdopodobieństwa. Oblicz i narysuj dystrybuantę. Oblicz \(\displaystyle{ P(0<X<5)}\). Oblicz \(\displaystyle{ E(X)}\). Do tego jest dołączony rysunek, w osi \(\displaystyle{ X}\) jest zaznaczony przedział od \(\displaystyle{ -5}\) do \(\displaystyle{ 1}\). Może mi ktoś wytłumaczyć jak to się oblicza? Może być bez wyników, sam sposób obliczeń bo z tego co jest napisane na Wikipedii trudno coś wywnioskować.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2015, o 20:40 przez leszczu450, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości. Całe wyrażenia matematyczne umieszczaj w tagach [latex] [/latex].
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Gęstość prawdopodobieństwa i dystrybuanta

Post autor: leszczu450 »

Coś tu kręcisz. Co jest na tym wykresie dokładnie? Stawiam że dla \(\displaystyle{ x \in [-5,1]}\) jest wartość funkcji równa \(\displaystyle{ 1/6}\). A wszędzie indziej zero. Zgadza się ?
xHanSolo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 14 mar 2015, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lokalizacja

Gęstość prawdopodobieństwa i dystrybuanta

Post autor: xHanSolo »

leszczu450 pisze:Coś tu kręcisz. Co jest na tym wykresie dokładnie? Stawiam że dla \(\displaystyle{ x \in [-5,1]}\) jest wartość funkcji równa \(\displaystyle{ 1/6}\). A wszędzie indziej zero. Zgadza się ?


Na wykresie jest tylko zaznaczony przedział od -5 do 1 w osi x, możliwe że nie do końca przerysowałem ten rysunek.
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Gęstość prawdopodobieństwa i dystrybuanta

Post autor: leszczu450 »

xHanSolo, no to bez tego nie ruszymy kolego. A wiesz chociaż czego to jest wykres? Dystrybuanty? Gęstości?
xHanSolo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 14 mar 2015, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lokalizacja

Gęstość prawdopodobieństwa i dystrybuanta

Post autor: xHanSolo »

Nie wiem czego dotyczy ten wykres, nie było to podane w zadaniu.
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Gęstość prawdopodobieństwa i dystrybuanta

Post autor: leszczu450 »

xHanSolo, no to tak jak mówiłem. Dowiedz się więcej o tym rysunku i wróć tutaj z pełną treścią zadania : )
ODPOWIEDZ