Rozkład normalny, twierdzenia graniczne-3 zadania

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
gulu22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 sty 2015, o 12:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Rozkład normalny, twierdzenia graniczne-3 zadania

Post autor: gulu22 »

mam trzy zadanka do rozwiązania tylko że nie chodziłem na wykłady i teraz mi się to odbija to czkawką muszę je rozwiązać w celu zaliczenia pracy domowej
Zadanie1
Zmienna losowa ma rozkład \(\displaystyle{ N(-17,8, 6,0)}\). Wyznacz prawdopodobieństwo tego, że \(\displaystyle{ P(A < X < B)}\).
\(\displaystyle{ A=-23,4 \\
B=-8,0}\)

Zadanie 2
Z partii kondensatorów elektrolitycznych, o której wiadomo, że ma wadliwość w % została pobrana \(\displaystyle{ n}\)
elementowa próbka. Wyznacz prawdopodobieństwo tego, że liczba uszkodzonych kondensatorów będzie
się zawierać w przedziale \(\displaystyle{ a\%}\) z \(\displaystyle{ n}\) i \(\displaystyle{ b\%}\) z \(\displaystyle{ n}\).
\(\displaystyle{ w\%=6}\)
\(\displaystyle{ n=800}\)
\(\displaystyle{ a\%}\) z \(\displaystyle{ n=5,6}\)
\(\displaystyle{ b\%}\) z \(\displaystyle{ n=6,7}\)
Zadanie 3
Hurtownik wie, że wadliwość wyprodukowanych przez producenta akumulatorów wynosi w %. Chce
zamówić ich dostawę, ale stawia sobie warunek, aby % uszkodzonych akumulatorów zawierał się w
przedziale \(\displaystyle{ [a, b] \%}\) z góry zadanym prawdopodobieństwem \(\displaystyle{ p}\). Ile powinien ich zakupić?
\(\displaystyle{ w \% = 5 \\
a \% 4,5 \\
b \% = 5,5 \\
p = 0,88}\)
Ostatnio zmieniony 5 sty 2015, o 14:58 przez bartek118, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Nieczytelny zapis - brak LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm .
miodzio1988

Rozkład normalny, twierdzenia graniczne-3 zadania

Post autor: miodzio1988 »

No to działaj

Zad 1 standaryzacja zmiennej losowej
gulu22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 sty 2015, o 12:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Rozkład normalny, twierdzenia graniczne-3 zadania

Post autor: gulu22 »

no dobra mam
\(\displaystyle{ Z_{a} = \frac{-23,4+17,8}{6}=-0,93 \\
Z_{b} = \frac{-8+17,8}{6}=1,63}\)


\(\displaystyle{ P(A<X<B)=P(X<B)-P(X<A)=1,63+0,93=2,56}\)

takie coś powinno wyjść?
Ostatnio zmieniony 5 sty 2015, o 14:55 przez bartek118, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Nieczytelny zapis - brak LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm .
miodzio1988

Rozkład normalny, twierdzenia graniczne-3 zadania

Post autor: miodzio1988 »

Wyszło CI prawdopodobieństwo większe niż \(\displaystyle{ 1}\), więc jak myślisz...?
gulu22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 sty 2015, o 12:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Rozkład normalny, twierdzenia graniczne-3 zadania

Post autor: gulu22 »

no jest źle no to troche mnie nakieruj na dobry kierunek
ODPOWIEDZ