Gra polegajaca na rzuceniu dwukrotnie monetą

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
owoc jogobelli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 21:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: inąd
Podziękował: 5 razy

Gra polegajaca na rzuceniu dwukrotnie monetą

Post autor: owoc jogobelli »

witam
otóz mam do rozewiązania takie zadanie:

Masz możliwosc zagrania w grę polegajacą na rzuceniu dwukrotnie moneta: jeśli wypadna dwa orły, wygrasz 2 żetony, jeśli dwie reszki, otrzymasz 3 żetony, a jeśli wynik bedzie "mieszany", to stracisz 4 żetony.

a.Oceń szanse uzyskania poszczególnych wyników w rzucie dwiema monetami.

b.Zilustruj drzewkiem przebieg doswiadczenia.

c.Gdybys powtarzal doświadczenie 1200 razy, to ile razy teoretycznie uzyskałbyś wynik orzeł w pierwszym rzucie? A ile razyrzeszkę w pierwszym rzucie?Jaka to częśc wszystkich powtórzeń doświadczenia? Zaznacz te ułamki na drzewku doświadczenia, przy odpowiednich gałązkach.

d. A ile spośród wyników orzeł w pierwszym rzucie teorretycznie zakończy sie wynikiem orzeł w drugim rzucie?Jaka to cześc wszystkich wyników orzeł w pierwszym rzucie?

e.Ile więc dwukrotnych rzutów monetą zakończy się teoretycznie wynikiem orzeł w pierwszym i drugim rzucie? Jaka to część wszystkich powtórzeń?

f. Czy wiesz już, jak obliczyć szanse uzyskania poszczególnych wyników w dwukrotnym rzucie monetą?

g. Jak myślisz, ile teoretycznie otrzymałbyś rzetonów, gdybys powtórzył grę 1200 razy?

sorki że taki długie, ale to bardzo bardzo ważne dla mnie zadanie. TYmbardziej ze jest końcówka roku, a mnie jutro nie bedzie w domu.

Naprawde bede ogromnie wdzieczny za rozwiązanie i za każą pomoc.

z góry dzieki i pozdro
Ostatnio zmieniony 29 maja 2007, o 20:25 przez owoc jogobelli, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ