Prawdopodobieństwo wyprodukowania wadliwej śruby przez autom

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
darek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 897
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna

Prawdopodobieństwo wyprodukowania wadliwej śruby przez autom

Post autor: darek88 »

W fabryce znajdują się cztery automaty: ARAX, BENIT, CORDA i DOFIX do produkcji śrub. Automat ARAX produkuje 12% wszystkich wyrobów, automaty BENIX i CORDA produkują po 25% wszystkich wyrobów, a automat DOFIX produkuje resztę wyrobów. Wiadomo przy tym, że wadliwość produkcji(tj. prawdopodobieństwo wyprodukowania sztuki wadliwej) jest dla tych czterech automatów następujące: dla ARAX 0,02, dla BENIT 0,01, dla CORDA 0,015 i dla DOFIX 0,03. Kontroler jakości pobrał z dużej partii wyrobów jedną sztukę, która okazała się wadliwa. Jakie jest prawdopodobieństwo, że wadliwa śruba była wyprodukowana przez automat DOFIX?

Dlaczego ja muszę być aż tak bardzo głupi, żeby nie umieć rozwiązać takich prostych zadań. Przecież one są takie łatwe. Wy tylko je zobaczycie i już znacie rozwiązanie.
szw1710

Prawdopodobieństwo wyprodukowania wadliwej śruby przez autom

Post autor: szw1710 »

No cóż - wieloletnia praktyka

Zadania masz zupełnie podobne do tego z taksówkarzem. Rysujesz drzewo, a za model doświadczenia bierzesz tylko te gałęzie, które prowadzą do sztuki wadliwej. Jaki jest w tym udział gałęzi prowadzącej do automatu D?

Odp. \(\displaystyle{ 0.56857855361}\)
Ukryta treść:    
darek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 897
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna

Prawdopodobieństwo wyprodukowania wadliwej śruby przez autom

Post autor: darek88 »

Czy wszystkie zadania dotyczące prawdopodobieństwa, które ostatnio zamieściłem można rozwiązać z zastosowaniem drzewek?-- 31 lipca 2014, 09:32 --Czy wartość tego prawdopodobieństwa jest równa 1,14%?
szw1710

Prawdopodobieństwo wyprodukowania wadliwej śruby przez autom

Post autor: szw1710 »

Chłopie, gotowca Ci napisałem, odpowiedź podałem, działanie prowadzące do rozwiązania podałem, a Ty takie niestworzone rzeczy wyprawiasz.

Zadania obecne, o taksówkarzu i o studentach da się zrobić drzewkami.
darek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 897
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna

Prawdopodobieństwo wyprodukowania wadliwej śruby przez autom

Post autor: darek88 »

Dlaczego ja nie umiem tego zrobić, jeśli to jest takie bardzo łatwe? Widocznie muszę być bardzo głupi.-- 31 lipca 2014, 10:13 --Jak rozwiązać wymienione zadania z wykorzystaniem odpowiednich twierdzeń?
miodzio1988

Prawdopodobieństwo wyprodukowania wadliwej śruby przez autom

Post autor: miodzio1988 »

darek88 pisze:Dlaczego ja nie umiem tego zrobić, jeśli to jest takie bardzo łatwe? Widocznie muszę być bardzo głupi.


Rysujesz drzewo, a za model doświadczenia bierzesz tylko te gałęzie, które prowadzą do sztuki wadliwej.
Narysuj najpierw drzewo i pokaż jak wygląda
darek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 897
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna

Prawdopodobieństwo wyprodukowania wadliwej śruby przez autom

Post autor: darek88 »

Ja mam to rozwiązać metodą bez wykorzystywania drzew. I wybacz, ale pierwsza cześć wypowiedzi nie jest wcale śmieszna, bo ja tak naprawdę uważam o sobie.
miodzio1988

Prawdopodobieństwo wyprodukowania wadliwej śruby przez autom

Post autor: miodzio1988 »

Drzewo sobie narysuj tak, żeby widzieć jak to mniej więcej wygląda. Później z odpowiednich wzorów już powinieneś umieć skorzystać
ODPOWIEDZ