Określenie parametrów prawdopodobieństwa

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
darek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 897
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna

Określenie parametrów prawdopodobieństwa

Post autor: darek88 »

Dwie ścianki kostki pomalowano na bialo (b), trzy na niebiesko (n), a resztę na czerwono (c). Określić przestrzeń zdarzeń elementarnych, ciało zdarzeń oraz rozkład prawdopodobieństwa przy jednokrotnym rzucie kostką.
robertm19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1847
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów/Warszawa
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 378 razy

Określenie parametrów prawdopodobieństwa

Post autor: robertm19 »

Co to jest zdarzenie elementarne i ile mamy tutaj zdarzeń elementarnych?
darek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 897
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna

Określenie parametrów prawdopodobieństwa

Post autor: darek88 »

Zdarzenie elementarne jest to każda pojedyncza możliwa realizacja eksperymentu losowego. Mamy tutaj trzy zdarzenia losowe, tak? Wydawało mi się to zbyt oczywiste, dlatego napisałem.
robertm19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1847
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów/Warszawa
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 378 razy

Określenie parametrów prawdopodobieństwa

Post autor: robertm19 »

Zgadza się. To teraz zacznijmy od definicji ciała.
darek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 897
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna

Określenie parametrów prawdopodobieństwa

Post autor: darek88 »

Ciało jest to niepusta rodzina podzbiorów przestrzeni elementarnej spełniająca tzw. warunek komplementatywności oraz tzw. warunek przeliczalnej addytywności.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2014, o 11:15 przez darek88, łącznie zmieniany 1 raz.
robertm19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1847
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów/Warszawa
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 378 razy

Określenie parametrów prawdopodobieństwa

Post autor: robertm19 »

Pracy? dziwna definicja
Zacznijmy od tego jakie zbiory należą? Cała \(\displaystyle{ \Omega}\).
Spełniać musi warunek \(\displaystyle{ \Omega - A\in \sigma}\), dla dowolnego zbioru.
darek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 897
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna

Określenie parametrów prawdopodobieństwa

Post autor: darek88 »

Należy zbiór pusty, wszystkie permutacje elementów oraz cała przestrzeń zdarzeń elementarnych.

-- 19 lipca 2014, 12:32 --

Cała treść zadania jest następująca: Dwie ścianki kostki pomalowano na bialo (b), trzy na niebiesko (n), a resztę na czerwono (c). Określić przestrzeń zdarzeń elementarnych, ciało zdarzeń oraz rozkład prawdopodobieństwa przy jednokrotnym rzucie kostką. Oznaczmy następujące zdarzenia: \(\displaystyle{ A}\) kostka wypadnie scianką, która nie będzie biała; \(\displaystyle{ B}\) kostka wypadnie scianką, która będzie czerwona, \(\displaystyle{ C}\) kostka wypadnie scianką, niebieską lub białą. Obliczyć prawdopodobieństwa następujących zdarzeń: \(\displaystyle{ A, B, A \cap B, A - B, A \cup B, A \cup C, A \cap C, C \cap B}\). Przepraszam za błędy w składni. Czy ktoś mógłby je poprawić? Wiem, że to żadne usprawiedliwienie, ale jestem na smartfonie. Mam nadzieję, że treść jest zrozumiała.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2014, o 16:40 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Niepoprawne tagowanie.
ODPOWIEDZ