Zagadnienie na prawdopodobieństwo warunkowe... chyba

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
George123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2014, o 15:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Zagadnienie na prawdopodobieństwo warunkowe... chyba

Post autor: George123 »

Witajcie, mądrzejsi koledzy (i koleżanki)!
Mam problem z pewnym zagadnieniem - mam kilka pomysłów na rozwiązanie i nie wiem, które (jeśli którekolwiek) jest właściwe (prowadzą do różnych wyników). Oto ono:

Mamy sad, a w nim bardzo dużo jabłuszek (nie wiadomo ile). Jabłka są czerwone i zielone, jest ich równa liczba.
Jabłko zielone ma 55% szans na bycie nierobaczywym, a jabłko czerwone - 45%.
Mamy wśród owoców także jabłka z listkiem - jest ich x sztuk. Prawdopodobieństwo, że jabłko z listkiem jest nierobaczywe, wynosi 60%.
Pytanie brzmi: jakie jest prawdopodobieństwo, że zielone jabłko z listkiem będzie nierobaczywe?
A może te dane nie wystarczą ? Czy może trzeba znać np. udział jabłek zielonych/czerwonych w jabłkach z listkiem?

Będę wdzięczny za pomoc, ale taką, jaką zaoferowalibyście małemu dziecku, tj. powolutku i bez zbyt dużych przeskoków

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8581
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 307 razy
Pomógł: 3349 razy

Zagadnienie na prawdopodobieństwo warunkowe... chyba

Post autor: kerajs »

George123 pisze:A może te dane nie wystarczą ? Czy może trzeba znać np. udział jabłek zielonych/czerwonych w jabłkach z listkiem?
Taka informacja jest potrzebna.
George123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2014, o 15:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Zagadnienie na prawdopodobieństwo warunkowe... chyba

Post autor: George123 »

kerajs pisze:
George123 pisze:A może te dane nie wystarczą ? Czy może trzeba znać np. udział jabłek zielonych/czerwonych w jabłkach z listkiem?
Taka informacja jest potrzebna.
W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby wskazać udział jabłek zielonych w jabłkach z listkami jako Pz lub 1/2.

Jesteśmy o jeden krok bliżej, ale to wciąż daleko
ODPOWIEDZ