Prawodopodobieństwo z treścią

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
przemok123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2014, o 19:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wielkopolska

Prawodopodobieństwo z treścią

Post autor: przemok123 »

Witam

Mam problem z prawdopodobieństwem. Dokładnie to z zadaniami w liczbie 6. Nie wiem jak je rozwiązać, nawet nie wiem jak się do nich zabrać. Czytałem o prawdopodobieństwie i wszędzie o tych drzewkach, kartach, kulach itp... a tu wydaje się to trudniejsze. Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu tych zadań, choć nie wiem czy i tak dam radę... podejrzewam ,że gdybym zobaczył rozwiązanie to bym zczaił o co chodzi , no ale to mi nie pomoże w ich rozwiązywaniu.

A oto te zadania:

1. Z pola kwadratu o biku 5 cm wybrano przypadkowy punkt. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jego odległość od ustalonego wierzchołka kwadratu jest mniejsza od 3 cm ?
2. W dziesięciu indeksach 25-cio osobowej grupy studentów widnieje stempel "wpisano warunkowo na 2-gi semestr". Jakie jest prawdopodobieństwo ,że wsród czterech losowo wybranych studentów
a) żaden nie ma wpisu warunkowego
b) dwóch ma wpis warunkowy
3. Rzucamy dwiema nierozróżnialnymi symetrycznymi kostkami do gry. Zdarzenie losowe A oznacza,że suma oczek większa od 7, a zdarzenie losowe B, że na obu kostkach jest parzysta ilość oczek. Wylicz: P(A') , P(A \(\displaystyle{ \cup}\) B), P(A|B), P(B'|A). Czy zdarzenia losowe A i B są niezależne?
4. 40% samochodów z rejestracją PO ma wykupioną polisę OC w PZU, 30% w Warcie, 15% w Link-4, 10 % w Liberty Direct,a reszta w innych towarzystwach ubezpieczeniowych. Z możliwości wykupienia dodatkowo polisy AC skorzystało: w PZU 55% kierowców, w Warcie 70%, w Link-4 i Liberty Direct po 30% oraz 90% u innych ubezpieczycieli. Wylicz prawodopobieństwo, że zatrzymany do rutynowej kontroli samochod
a) będzie miał wykupione ubezpieczenie AC
b) będzie ubezpieczony w Warcie, jeżeli wiemy, że kierowca wykupił tylko polise OC
5. Z obserwacji wynika ,że 2/3 kierowców nie redukujących prędkości przed przejsciami dla pieszych na ul.Warszawskiej nie przekroczyło 30 roku życia. Wylicz prawdopodobieństwo, że wsród pięciu zatrzymanych za to wykroczenie kierowców
a) trzech nie przekroczyło wieku 30 lat
b) przynajmniej dwóch nie przekroczyło wieku 30 lat
6. Z badań medycznych wynika, że 2% mężczyzn nie rozróżnia kolorów (daltonizm). Jakie jest prawodopodobieństwo tego, że w grupie 100 studentów jest:
a) przynajmniej jeden daltonista
b) jest troje daltonistów

oto te zadanka.. Z góry dziękuje za pomoc, jakąkowiek
ODPOWIEDZ