Teoria gier - postać ekstensywna (drzewo) gry

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
joasiek1013
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 cze 2009, o 22:03
Płeć: Kobieta
Podziękował: 3 razy

Teoria gier - postać ekstensywna (drzewo) gry

Post autor: joasiek1013 »

Witam,
mam problem z jednym zadaniem z przedmiotu elementy teorii gier. Należy zapisac gre w postaci ekstensywnej czyli w postaci drzewa:

W grze uczestniczy dwóch graczy: Marsjanie (Gracz 1.) i Ziemianie (Gracz 2.). Przed rozpoczeciem
gry do trzech Ziemian siedzacych obok siebie na ławeczce i pijacych wódke dosiada sie z lewej
strony Marsjanin. Na kadym nieparzystym etapie gry Marsjanie podmieniaja jednego Ziemianina
na Marsjanina. Na parzystych etapach Ziemianie bronia sie przed atakiem, mordujac Marsjan.
Na jednym etapie moga jednak zabic wyłacznie (dowolnie duza, moze byc jednoosobowa) grupe
Marsjan siedzacych obok siebie (tzn. takich, ze nie siedza miedzy nimi Ziemianie – puste miejsca
po zabitych nas nie interesuja), ale kogos zabic musza. Gra konczy sie, gdy na ławeczce pozostaja
wyłacznie Marsjanie lub wyłacznie Ziemianie. Wypłatami graczy sa liczby osobników ich rasy pozostałych przy uzyciu. Zapisz gre w postaci ekstensywnej.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki i pomoc.
Mam nadzieje, że prawidłowo wybrałam dział prawdopodobienstwo
ODPOWIEDZ