Dystrybuanta itd.

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
WisQba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2014, o 21:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Dystrybuanta itd.

Post autor: WisQba »

Witam. Czy moglibyście mi pomóc z tym zadaniem ? Wiem że jest ono banalne ale dawno nie miałem z tym styczności i wszystko mi z głowy powypadało.

Zmienna losowa \(\displaystyle{ X}\) ma rozkład o prawdopodobieństwa postaci: \(\displaystyle{ P(X = -2) =
0,5, P(X = 0) = 0,1, P(X = 1) = 0,4}\)
.
Oblicz a) dystrybuante zmiennej losowej \(\displaystyle{ X}\), b) wariancję \(\displaystyle{ X}\), c) kwantyle rzędu 0:4 zmiennej losowej \(\displaystyle{ X}\), d) medianę \(\displaystyle{ X}\), e) modę.

Proszę o szczegółowe rozwiązanie z opisem co po kolei i jak, najlepiej na chłopski rozum
Ostatnio zmieniony 29 sty 2014, o 21:18 przez lukasz1804, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Całe wyrażenia matematyczne umieszczaj w tagach [latex] [/latex]. Poprawa wiadomości.
Awatar użytkownika
zidan3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 10:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lbn
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 112 razy

Dystrybuanta itd.

Post autor: zidan3 »

Czy znasz definicję dystrybuanty? Nic więcej do pierwszego podpunktu nie trzeba.
Ogólnie całe to zadanie jest na znajomość definicji. Próbowałeś w ogóle sam to robić?
WisQba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2014, o 21:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Dystrybuanta itd.

Post autor: WisQba »

Próbowałem i znam definicje matematyczną która mi nic nie mówi. Jakbym umiał to bym sam zrobił nie umiem więc proszę o pomoc. Zobaczę to jak się robi później będzie z górki
ODPOWIEDZ