prostopadłościany itp

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
helena3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 4 sty 2014, o 11:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

prostopadłościany itp

Post autor: helena3 »

zadanie1
oblicz długość promienia kuli
a) o polu powierzchni 1m kwadratowy
b) o objętości 36L

zadanie2
rzucono trzema kostkami do gry. oblicz prawodpodobienstwo zdarzeń:
A- suma wyrzuconych oczek jest co najmniej równa 17
B- iloczyn wyrzuconych oczek jest dokładnie równy 24

zadanie3
Kule o promieniu 12 przecina płaszczyzna odległa od środka kuli o 3. Oblicz pole otrzymanego przekroju.

zadanie 4
akwarium z wodą ma kształt prostopadłościanu, którego podstawa ma wymiary 20cm x 10cm. O ile milimetrów podniósł się poziom wody po zanurzeniu sześciennej kostki o krwedzi długości 2 cm?

zadanie5
Pojemnik z wodą w kształcie walca ma średnicę 18cm. O ile centymetrów podniósł sie poziom wody po zanurzeniu kuli o srednicy 6 cm? Przyjmujemy, że woda nie wylała się z pojemnika.
Ania221
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1923
Rejestracja: 30 lis 2013, o 13:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 326 razy

prostopadłościany itp

Post autor: Ania221 »

A z którym zadaniem masz problem?
helena3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 4 sty 2014, o 11:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

prostopadłościany itp

Post autor: helena3 »

z każdym.. powiem to tak ja nie mam nic wspólnego z matematyką i nie są to zadania dla mnie, jesli ktoś mógłby je po prostu rozwiązać będę bardzo wdzięczna
Ania221
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1923
Rejestracja: 30 lis 2013, o 13:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 326 razy

prostopadłościany itp

Post autor: Ania221 »

Może w takim razie ten ktoś sam spróbuje tu napisać, i z pomocą, zrobić samodzielnie zadania?
Awatar użytkownika
mortan517
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3359
Rejestracja: 6 lis 2011, o 15:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krk
Podziękował: 112 razy
Pomógł: 662 razy

prostopadłościany itp

Post autor: mortan517 »

A czy ten ktoś jest zbyt leniwy, żeby je rozwiązać? Może ma braki w wiedzy albo po prostu nie otworzył nawet podręcznika?
helena3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 4 sty 2014, o 11:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

prostopadłościany itp

Post autor: helena3 »

jest tylko 5 zadań do zrobienia, potraficie je zrobić a nie możecie pomóc bo nie wiecie dla kogo są? No sorry to jest tylko forum internetowe-- 4 sty 2014, o 12:31 --ten ktoś nie może otworzyc podręcznika bo go nawet nie ma
Awatar użytkownika
mortan517
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3359
Rejestracja: 6 lis 2011, o 15:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krk
Podziękował: 112 razy
Pomógł: 662 razy

prostopadłościany itp

Post autor: mortan517 »

helena3, to nie jest tylko forum, to jest forum na którym ludzie przychodzą radzić się, gdy mają problem ze zrobieniem zadania. Mówią konkretnie czego nie rozumieją, z czym mają problem, na co nie mogą wpaść. Nie jest to kolejne forum zadankowe typu "Pilnie potrzebuje 1238 zadań do zrobienia na jutro plax zróbcie". Nie jest ważne ile jest tych zadań, tylko jak podchodzi do tego osoba z problemem. Tyle w tym temacie.
helena3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 4 sty 2014, o 11:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

prostopadłościany itp

Post autor: helena3 »

Dobrze dziękuje za okazane wsparcie. I po co ja tu zakładałam konto tylko o to 5 zadań.-- 4 sty 2014, o 12:40 --Napisze jeszcze tylko, że jeżeli jakiś maturzysta chciałby gotowe rozwiązanie to rozumiem można mu próbować tłumaczyć, a nawet trzeba. Ale te zadania są zupełnie dla kogoś kto nie zna nawet wzoru na pole prostokata, a zaliczeniem w zaocznej szkole na koniec roku jest zrobienie 5 zadan w domu. Ja bym chetnie pomogła tej osobie i je zobiła gdybym nie skonczyła studiow 10 lat temu z zupełnie innego kierunku
Awatar użytkownika
mortan517
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3359
Rejestracja: 6 lis 2011, o 15:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krk
Podziękował: 112 razy
Pomógł: 662 razy

prostopadłościany itp

Post autor: mortan517 »

helena3 pisze:Ale te zadania są zupełnie dla kogoś kto nie zna nawet wzoru na pole prostokata(...)
Czy tu trzeba coś dodawać? Uważam, że nie.
ODPOWIEDZ