prawdopodobieństwo i rysowanie dystrybuanty

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Mallika
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2013, o 14:15
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 1 raz

prawdopodobieństwo i rysowanie dystrybuanty

Post autor: Mallika »

Witajcie jestem po pierwszych zajęciach ze statystyki matematycznej i niestety nie potrafię rozwiązać zadań. Proszę o jakieś wskazówki jak się za te zadania mam zabrać.

Zad. 1 Załóżmy, że metro jeździ co 10 min 24/7. Jakie jest prawdopodobieństwo, że przychodząc w losowym momencie na stację będziemy czekać od 4 do 7 minut.

Zad. 2 Zakładając, że czas dojazdu do pracy pewnego pracownika ma rozkład jednostajny zawarty w przedziale od 20 do 40 minut, oblicz prawdopodobieństwo, że dojedzie do pracy :
a) W mniej niż pół godziny
b) W więcej niż 28 minut
c) Od 24 do 32 minut

Zad.3 Sporządź wykres dystrybuanty stand. układu normalnego korzystając z tablic rozkładu. Korzystając z tablic sprawdzić prawdziwość reguły 3 sigm.

Zad. 4 Rozkład wynagrodzeń w pewnym przedsiębiorstwie ma rozkład normalny ze średnią równą 3000 zł i odchyleniem standardowym wynoszącym 500 zł. Oblicz prawdopodobieństwo, że wylosowany pracownik zarabia:
a) Przynajmniej 2250 zł
b) Nie więcej niż 4670 zł
c) Od 2550 do 3420 zł
d) Jaką kwotę zarabia przynajmniej 40% pracowników
e) Jaką kwotę zarabia co najwyżej 25% pracowników
f) Oblicz „w”, tak aby spełniony był warunek P(2300<x<w)=0,43
Kartezjusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7330
Rejestracja: 14 lut 2008, o 08:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Bielskia-Białej
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 961 razy

prawdopodobieństwo i rysowanie dystrybuanty

Post autor: Kartezjusz »

1.Ile możesz czekać? na metro. Podaj przedział....
2.Czym jest dystrybuanta rozkłady?
3.Zapisz tę regułę. Mam nadzieję,że możecie użyć komputerów...
4.Pamiętasz jaką ma dystrybuantę rozkład normalny?
ODPOWIEDZ