Drzewko ilustrujące doświadczenie losowe

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Awatar użytkownika
Uzo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1137
Rejestracja: 18 mar 2006, o 10:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów / Kraków
Podziękował: 94 razy
Pomógł: 139 razy

Drzewko ilustrujące doświadczenie losowe

Post autor: Uzo »

Spośród 30 pytań,uczeń nie zna odpowiedzi na 4 pytania. Uczeń losowo wybiera dwa pytania. Narysuj drzewo ilustrujące to doświadczenie losowe, a następnie oblicz prawdopodobieństwo wybrania przez ucznia dwóch pytań ,na które nie zna odpowiedzi.

No i ja to zadanko robie ze schematu klasycznego i ładnie prosto wychodzi mi wynik, tylko nie wiem czy dobrze robię bo w treści zadania proszą o drzewko a drzewko kojarzy mi sie z twierdzeniem o prawdopodobieństwie całkowitym ??:
jasny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 23:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Limanowa
Pomógł: 191 razy

Drzewko ilustrujące doświadczenie losowe

Post autor: jasny »

.........../............
........zna...........nie...........I wyciągnięte pytanie
....../............./......
..zna.....nie...zna.....nie.....II wyciągnięte pytanie

Odpowiednie prawdopodobieństwa:
W pierwszym rzędzie - zna:\(\displaystyle{ \frac{26}{30}}\), nie zna:\(\displaystyle{ \frac{4}{30}}\)
niżej - zna:\(\displaystyle{ \frac{25}{29}}\), nie zna:\(\displaystyle{ \frac{4}{29}}\), zna:\(\displaystyle{ \frac{26}{29}}\), nie zna:\(\displaystyle{ \frac{3}{29}}\).
Prawdopodobieństwo dwóch nieznanych pytań: \(\displaystyle{ \frac{4}{30}\cdot\frac{3}{29}=\frac{2}{145}}\)
Awatar użytkownika
Uzo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1137
Rejestracja: 18 mar 2006, o 10:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów / Kraków
Podziękował: 94 razy
Pomógł: 139 razy

Drzewko ilustrujące doświadczenie losowe

Post autor: Uzo »

W ten deseń dzięki
ODPOWIEDZ