Aksjomatyczna definicja prawdopoodbieństwa

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Andrzej3991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2013, o 03:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: sgaesgwarf

Aksjomatyczna definicja prawdopoodbieństwa

Post autor: Andrzej3991 »

Witam, kompletnie nie mogę pojąć o co w tym chodzi... Nie rozumiem tej Aksjomatycznej definicji prawdopodobieństwa, nie wiem po co to jest i z czym to się je Z zagadnieniem niestety spotykam się pierwszy raz, w szkołach do których uczęszczałem jakoś omijana część prawdopoodbieństwa, a google niestety nie za bardzo pomaga, tak więc zdecydowałem się napisać tutaj. Prosiłbym o jakieś proste wytłumaczenie tego.
matmatmm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2282
Rejestracja: 14 cze 2011, o 11:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 351 razy

Aksjomatyczna definicja prawdopoodbieństwa

Post autor: matmatmm »

Zasadniczo aksjomatyczna definicja prawdopodobieństwa, to trochę zmodyfikowana wersja bardzo ważnego w matematyce pojęcia miary tzn. z tym aksjomatów wyprowadza się, że prawdopodobieństwo jest miarą i dodatkowy aksjomat mówi nam, że miara całej przestrzeni jest 1. Poczytaj czym jest sigma-ciało i miara.
Definicję Kołmogorowa masz tutaj ... ilistyczna
Dla ćwiczenia proponuje wyprowadzić podstawowe własności, które są pod definicją.
Majeskas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1456
Rejestracja: 14 gru 2007, o 14:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 49 razy
Pomógł: 198 razy

Aksjomatyczna definicja prawdopoodbieństwa

Post autor: Majeskas »

Aksjomatyczna definicja prawdopodobieństwa jest udaną próbą nadania ścisłego matematycznego sensu intuicyjnemu pojęciu prawdopodobieństwa. Mówiąc bardzo zgrubnie, w tej teorii prawdopodobieństwo rozumie się jako pole i okazuje się, że własności, których intuicyjnie od prawdopodobieństwa oczekujemy, bardzo dobrze realizują się w języku tego pola.
Andrzej3991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2013, o 03:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: sgaesgwarf

Aksjomatyczna definicja prawdopoodbieństwa

Post autor: Andrzej3991 »

Nie za bardzo mogę do końca to pojąć Zrozumiałem z tego tyle że według tej definicji prawdopodobieństwo może przyjąć najwyżej wartość 1 co oznacza pewność(tak mi się wydaje).
Może mógłby ktoś przedstawić to na przykładzie
ODPOWIEDZ