zaliczenie tuż tuż

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
borzo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2013, o 18:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock

zaliczenie tuż tuż

Post autor: borzo89 »

Proszę o pomoc w rozwiązaniu następujacych zadań:

1.Prawdopodobieństwo, że w jednym z niezależnych jednakowych testów nowego modelu samochodu ulegnie on awarii wynosi 0,02. Jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia awarii w dokładnie 2 testach spośród 6 wykonanych?

2.Zmienna losowa X ma rozkład B(100; 0,1). Oblicz P(X > 2)

3.. Spośród 220 studentów pewnej uczelni losowo wybranych do badania podczas egzaminu 70 ściągało. Czy na poziomie istotności α = 0,04 można twierdzić, że studenci tej uczelni
spełniają "polską" normę mówiącą, że podczas egzaminu co najmniej 60% ogółu studentów
ściąga?

4. Wykonano 12 pomiarów woltomierzem pewnego napięcia prądu i otrzymano =258 V wariancję z tej próby s2 = 1,9. Na poziomie istotności α = 0,02 sprawdzić hipotezę, że badane napięcie nie przekracza 240V.

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję;)
miodzio1988

zaliczenie tuż tuż

Post autor: miodzio1988 »

jakie problemy sie tutaj pojawiaja?
borzo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2013, o 18:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock

zaliczenie tuż tuż

Post autor: borzo89 »

Prosiłbym o rozwiązanie poprostu powyzszych zadań, bo nie wiem jak sie do tego za bardzo zabrac.
Szczególnie na teraz jest mi potrzebne zadanie 1. Reszta jest na tzw. "jutro".
miodzio1988

zaliczenie tuż tuż

Post autor: miodzio1988 »

gotowca nie bedzie. pokaz do czego sam dochodzisz
borzo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2013, o 18:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock

zaliczenie tuż tuż

Post autor: borzo89 »

zadanie 1: myślę zę trzeba zastosowac schemat Bernoulliego.Naprawdę prosze o rozwiązanie bo nie chce tu głupot pisac;)
miodzio1988

zaliczenie tuż tuż

Post autor: miodzio1988 »

Mi tez sie nei chce pisac jak tylko gotowca chcesz, zaplac komus i bedzie wtedy ok
ODPOWIEDZ