Okrągły stół, rzut kostkami i zdarzenia niezależne

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
tszz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nicho

Okrągły stół, rzut kostkami i zdarzenia niezależne

Post autor: tszz »

Witam, mam zadania do rozwiazania, tresc ponizej, moze jest ktos w stanie pomoc.

'Zdarzenia A,B i C sa niezalezne parami, ale wszystkie trzy zdarzenia nie moga zajsc rownoczesnie. Oprocz tego P(A) = P(B) = P(C) = x
Wyznacz najwieksza wartosc x.'

'Rzucamy czterema kostkami do gry. Wiadomo, ze na kazdej kostce wypadla inna liczba oczek. Jakie jest prawdopodobienstwo, ze:
a) na zadnej kostce nie wypadla szostka;
b) na jednej kostce wypadla szostka?'

'Grupe n mezczyzn i n kobiet rozsadzono, w sposob losowy, wokol okraglego stolu. Jakie jest prawdopodobienstwo, ze dwie osoby tej samej plci nie beda siedzialy obok siebie?'

Pozdrawiam!

Temat poprawiłam.
Radzę zapoznać się z regulaminem.
ariadna
Ostatnio zmieniony 20 mar 2007, o 17:47 przez tszz, łącznie zmieniany 1 raz.
kuba.bobas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 18 lis 2006, o 13:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczucin
Podziękował: 2 razy

Okrągły stół, rzut kostkami i zdarzenia niezależne

Post autor: kuba.bobas »

co do zadania 3 to mysle że wynik to 1/2, logiczne jest że jeśli jest tyle samo kobiet co mężczyzn to 1/2.
Zadanie 2a 1/3 mi wyszło, b jakos nie moge obliczyc (sorki że nie zamieszcze obliczen ale nie mam dzis czasu zeby sie uczyć latexa :/ jutro spr z matmy)
A co do zadania 1 to ostatnio gryżłem podobne tylko tam 3 były niezależne i nie było tego komenta "wszystkie trzy zdarzenia nie moga zajsc rownoczesnie" dlatego wyszło mi w tamtym 1, nad tym jeszcze posiedze, moze na cos wpadne. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ