Zadania z Prawdopodobieństwa i statystyki.

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Robciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 6 gru 2012, o 16:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Częstochowa

Zadania z Prawdopodobieństwa i statystyki.

Post autor: Robciu »

Witam, mam do rozwiązania zadania ze statystyki, jednak byłbym bardzo wdzięczny za wytłumaczenie ich Pozdrawiam.
1. Na poniższym rysunku gdzie z1,z2,z3 oznaczają żarówki, dany jest schemat sieci elektrycznej (jest to połączenie równoległe). Prawdopodobieństwo przepalenia się w czasie t godzin jest dla wszystkich żarówek jednakowe i wynosi p. Zakładając, że żarówki przepalają się niezależnie od siebie, obliczyć prawdopodobieństwo ciągłego przepływu prądu w czasie t.
2. Koparka może pracować w warunkach normalnych albo trudnych odpowiednio z prawdopodobieństwami 0,9 oraz 0,1. Prawdopodobieństwo awarii koparki w czasie t przy pracy w warunkach normalnych wynosi 0,05, natomiast w warunkach trudnych 0,25. Ile wynosi prawdopodobieństwo awarii koparki pracującej przez czas t ?
3. W sklepowym magazynie jest 100 telewizorów, przy czym 35 z nich pochodzi z firmy T1, a pozostałe z firmy T2. Wadliwość produkcji w firmie T1 wynosi 5%,a w firmie T2 2%. Jakie jest prawdopodobieństwo, że zakupiony telewizor, który okazał się sprawny pochodzi z fabryki F2 ?
4.Wyznaczyć wartość parametru a, tak aby funckja f(x)=a(-x^2+x+2)*1[-1,2](x) była gęstością rozkładu zmiennej losowej X. Obliczyć P(X>=1) oraz wartość oczekiwaną zmiennej losowej X.

Bardzo proszę o pomoc.
miodzio1988

Zadania z Prawdopodobieństwa i statystyki.

Post autor: miodzio1988 »

1. Fajny rysunek.

Jakie tutaj problemy się pojawiają?
Robciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 6 gru 2012, o 16:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Częstochowa

Zadania z Prawdopodobieństwa i statystyki.

Post autor: Robciu »

no niestety rysunku nie mogłem wstawić. Napisałem natomiast,ze jest to połączenie równoległe. Ogólnie jestem "noga" jeśli chodzi o tego typu zadania, dlatego mam nadzieję,ze ktoś będzie łaskawy rozpisać mi to krok po kroku.
miodzio1988

Zadania z Prawdopodobieństwa i statystyki.

Post autor: miodzio1988 »

nie ma szans. Poczytaj o pstwie całkowitym
ODPOWIEDZ