gry losowe

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23496
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3264 razy

gry losowe

Post autor: piasek101 »

kielon89 pisze:Coś mi się wydaje, że wszystko zalezy od układu odniesienia. Jeśli zaczynamy zabawe to dla pewnego ciągu zdarzeń schemat bernouliego będzie poprawny, natomiast gdy 4 razy nie trafiliśmy to w 5 probie mamy takie same szanse na trafienie jak gracz, ktory zagral raz. Argument w stylu ilosc losowań jest ważna i tyle do mnie nie trafia. Dla mnie schemat bernouliego nie oddaje rzeczywistości, jest po prostu masłem maślanym.
I nie trzeba żadnych argumentów - bo piszesz o jednej próbie (o tym już miałeś we wcześniejszych postach).
kielon89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 7 paź 2012, o 03:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy

gry losowe

Post autor: kielon89 »

W n probach wartosc oczekiwana prawdopodobienstwa sukcesow i porazek będzie 1/2. Tak samo jak w jednej próbie. Więc grając cześciej w gry losowe nie zwięszkamy swoich szans na wygraną (teoretycznie).
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23496
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3264 razy

gry losowe

Post autor: piasek101 »

Już więcej nie będę pisał.

Za wyrzucenie reszki dostajemy 1zł.

Kto ma większe szanse wygranej :
Ty który rzucisz 1 raz,

ja rzucając 2 (a może 100 ) razy ?
kielon89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 7 paź 2012, o 03:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy

gry losowe

Post autor: kielon89 »

I tak wszystko będzie dążyło do równowagi. Pisać wiecej nie musisz. Wiem o co Ci chodzi ( jednak to jest absrakcyjne podejście, ktore nie ma odniesienia to rzeczywistości, za wyrzucenie orła muszą być poniesione jakieś koszta) widocznie Ty nie rozumiesz mojego toku myślenia, ktore jest poprawne.
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

gry losowe

Post autor: scyth »


W związku z powyższym zamykam temat.
Zablokowany