Zadanie dotyczące centrali

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
studentka inz_biom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2 lis 2012, o 12:14
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Katowice

Zadanie dotyczące centrali

Post autor: studentka inz_biom »

Mam do rozwiązania takie zadanie: W ciagu godziny centrala otrzymuje srednio 60 zgłoszen. Jakie jest prawdopodobienstwo, ze w ciagu 30 s. nieobecnosci telefonistki w centrali nie bedzie ani jednego zgłoszenia?

byłabym bardzo bardzo wdzięczna za wszelkiego rodzaju podpowiedzi lub rozwiązania
Ostatnio zmieniony 3 lis 2012, o 14:12 przez loitzl9006, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa nazwy tematu.
miodzio1988

Zadanie dotyczące centrali

Post autor: miodzio1988 »

Taką liczbę zgłoszeń możemy modelować jakim procesem? Jaki rozkład jest tutaj odpowiedni?
studentka inz_biom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2 lis 2012, o 12:14
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Katowice

Zadanie dotyczące centrali

Post autor: studentka inz_biom »

Nie jest to podane w zadaniu, a ja niestety nie mam pojęcia, ale w notatkach z wykładu znalazłam zdanie, że w przypadku telefonów dzwoniących do centrali, korzystamy z modelu poissona...
miodzio1988

Zadanie dotyczące centrali

Post autor: miodzio1988 »

No to jaki jest problem skorzystać z tego modelu?
studentka inz_biom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2 lis 2012, o 12:14
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Katowice

Zadanie dotyczące centrali

Post autor: studentka inz_biom »

Nie potrafię z niego skorzystać, rachunek prawdopodobieństwa miałam dopiero na 2 zajęciach, po kolejnych 10 moja przygoda z nim się na szczescie juz skonczy... Dlatego proszę o pomoc, bo jakos muszę przetrwać ten przedmiot... Nie wiem po prostu na czym ten model polega( choc oczywiscie starałam się dowiedziec) ,co za co podstawić itd.. matematyka nie jest moim ulubionym przedmiotem..
miodzio1988

Zadanie dotyczące centrali

Post autor: miodzio1988 »

Jak ten model wygląda? Jaki mamy proces/rozkład? Matematycznie zapisz nam to
studentka inz_biom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2 lis 2012, o 12:14
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Katowice

Zadanie dotyczące centrali

Post autor: studentka inz_biom »

przypuszczam, że gdybym potrafiła zapisać to matematycznie- potrafiłabym również rozwiązać to zadanie... i nie szukałabym tutaj pomocy.. a o modelu poissona wiem tylko tyle, ile każdy może się dowiedzieć zadając pytanie wujaszkowi google ...
ODPOWIEDZ