Prawdopodobieństwo że zostanę wysolosany przez nauczyciela

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
best241
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grybów

Prawdopodobieństwo że zostanę wysolosany przez nauczyciela

Post autor: best241 »

Witam! Chciałbym się dowiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo że zostanę wylosowany przez nauczyciela od historii do pytania jeżeli: Nauczyciel posiada maszynę losującą w której znajdują się 24 kulki, jest 23 uczniów. Jeśli wyjdzie na 24 nie losuje innej. Nauczyciel losuje 3 uczniów. Najczęstsza losowana cyfra to 9. Do tych czas nie padło żadne losowanie w naszej klasie. Jedynie testowe. Jakie jest prawdopodobieństwo że nauczyciel wylosuje cyfrę nr 1? Liczby mogą się powtarzać z losowania na losowanie. Przepraszam za niski poziom merytoryczny.
szw1710

Prawdopodobieństwo że zostanę wysolosany przez nauczyciela

Post autor: szw1710 »

Najlepiej naucz się tej historii, a nie licz, jaką masz szansę na uniknięcie pytania.

Historia vitae magistra est.
777Lolek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1053
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podWarszawie
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 208 razy

Prawdopodobieństwo że zostanę wysolosany przez nauczyciela

Post autor: 777Lolek »

He, też liczyłem... moja profesorka też miała taką maszynę...

Wydaje mi się że w tym "zadaniu" jest za mało danych. Informacja że "najczęstsza losowana cyfra to 9" jest zbyt nieuściślona - gdybyś np. podał prawdopodobieństwo wylosowania tej liczby (cyfra \(\displaystyle{ \neq}\) liczba).. a generalnie matematyczne prawdopodobieństwo wylosowania jedynki za każdym kolejnym losowaniem jest takie samo, zmienia się chyba tylko kiedy patrzeć na wszystkie losowania, nie tylko każde odrębne.
ODPOWIEDZ