W urnie jest 7 kul cz. i 3 b.

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
tc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2 mar 2007, o 09:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

W urnie jest 7 kul cz. i 3 b.

Post autor: tc86 »

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow! Znalazlem wasze forum z mysla zasiegniecia pomocy do zadania ktore potrzebuje na prace semestralna a czas mnie nagli i chyba bede zmuszony liczyc na wasza pomoc za co z gory oczywiscie bardzo mocno dziekuje!

Podaje zadanie gdyz nie jestem zbyt mocno obeznany z ta dziedzina matematyki!

W urnie jest 7 kul czarnych i 3 biale, losowo wyciagamy jednoczesnie 3 kule, jakie jest prawdopodobienstwo, ze wsrod wylosowanych kul:

a) bedzie dokladnie 1 biala kula

b) bedzie co najmniej 1 biala kula

Bardzo prosze o jakies przyzwoite rozwiazanie albo chociaz naprowadzenie mnie jak to sie robi ale z tego tytuly ze ja w ogole tego nie rozumiem to chyba poprosze was, kompetentnych osob o pomoc do rozwiazania, dziekuje za kazda pomoc! POZDRAWIAM!
Ostatnio zmieniony 2 mar 2007, o 09:58 przez tc86, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sty 2005, o 21:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 17 razy

W urnie jest 7 kul cz. i 3 b.

Post autor: dem »

\(\displaystyle{ \large\overline{\overline{\Omega}}=C^3_{10}}\)

A-będzie dokładnie jedna kula.

\(\displaystyle{ \large\overline{\overline{\ A}}= C^1_3 C^2_7}\)

B- co najmniej jedna biała.

\(\displaystyle{ \large\overline{\overline{\ B}}=C^1_3 C^2_7+C^2_3 C^1_7+C^3_3}\)
tc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2 mar 2007, o 09:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

W urnie jest 7 kul cz. i 3 b.

Post autor: tc86 »

Serdecznie dziekuje za szybka reakcje na moj post ale mam jeszcze jedna ogromna prosbe, czy dalo by sie to jakos rozwinac w formie dluzszej odpowiedzi? potrzebuje to na prace semestralna i wolalbym zeby te rozwiazanie zawieralo sie na okolo pol strony kartki, jezeli da sie te zadanie rozwiazac na tzw. drzewkach to bardzo prosze o takie rozwiazanie chyba ze sie nie da to nic i tak dzieki wielkie za pomoc wszystkim! jezeli to mozliwe prosze Ciebie "dem" lub kogos kto jeszcze tutaj zaglada o delikatnie dluzsza forme rozwiazania abym mogl miec przyzwoite zadanie DZIEKUJE!!!!!!!!!!!!
ODPOWIEDZ