zmienna losowa, gęstość, rozkład prawdopodobieństwo

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Ruseek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2012, o 15:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

zmienna losowa, gęstość, rozkład prawdopodobieństwo

Post autor: Ruseek »

Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu zadanek bo nie ogarniam tego, z góry dziękuję:

Zad 1. Gramy w szachy aż do momentu przegrania jednej partii. Przeciętnie przegrywamy raz na pięć rozegranych partii.
a) podać rozkład przegranych partii w szachy
b) oblicz wartość oczekiwaną i odchylenie standardowe rozkładu
c) Oblicz prawdopodobieństwo wygrania za trzecim razem

Zad 2. Zmienna losowa x opisuje ryzyko pożaru w ubezpieczeniu mienia. Na podstawie statystyk stwierdzono że x ma rozkład zgodny z rozkładem normalnym o którym wiadomo X~N (4000,200).
a) wyznacz podstawowe charakterystyki zmiennej X (wartość oczekiwaną i wariancję)
b) oblicz prawdopodobieństwo że ubezpieczonemu zostanie wypłacone odszkodowanie w wyniku pożaru tzn zaistniała szkoda będzie nie mniejsza niż 1000 (tj. udział własny ubezpieczonego).

Zad 3. Wiedząc że funkcja gęstości zmiennej losowej x ma postać F(x)= 2x-2 dla 0<x<2>. Wyznacz rozkład zmiennej losowej Y=2x i oblicz EY.
miodzio1988

zmienna losowa, gęstość, rozkład prawdopodobieństwo

Post autor: miodzio1988 »

Problemy pojawiają się gdzie? Tak konkretnie, a nie nie ogarniam
Ruseek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2012, o 15:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

zmienna losowa, gęstość, rozkład prawdopodobieństwo

Post autor: Ruseek »

Ogólnie nie wiem jak to to się liczy zapisuję, rozwiązuje itp. Mając wzory przed sobą tylko policzyłem z 2 zadania podpunkt A ale też nie wiem czy dobrze: E(X)= 4000 i \(\displaystyle{ D^{2}}\)(X)= 40000
miodzio1988

zmienna losowa, gęstość, rozkład prawdopodobieństwo

Post autor: miodzio1988 »

CIężko mówić tutaj o liczeniu jak na tacy jest to podane. Wariancja \(\displaystyle{ 200}\) . To co w b musimy policzyć
Ruseek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2012, o 15:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

zmienna losowa, gęstość, rozkład prawdopodobieństwo

Post autor: Ruseek »

Dzięki za wariancje a inne zadanka ktoś wie jak zapisać rozwiązać ?
ODPOWIEDZ