Wojtek i szkoła, rzuty kostką, bączek

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
MagdalenaS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2007, o 09:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Wojtek i szkoła, rzuty kostką, bączek

Post autor: MagdalenaS »

Witam brat mnie poprosił zebym zrobiła mu pare zadan a ja poprostu nie pamietam prawdopodobienstwa wiec prosze o pomoc. Zadania sa proste(tak mysle), bo sa na poziomie gimnazjum. Pomóżcie prosze!!

1) Zakęć bączkiem dwukrotnie(bączek to kwadrat podzielony na trójkąty w których od góry sa liczby 1,2,3,0) i zsumuj otrzymane wyniki. Podaj trzy możliwe wyniki. Który z nich jest najbardziej prawdopodobny?A który najmniej. Narysuj drzewko tego doświadczenia?
( Moze jestem za stara ale nie wiem jak sie kręci bączkiem )
2) Rzucamy kostka do gry dwa razy. Jakie sa szanse ze szóstka wypadnie tylko raz? Narysuj drzewko tego doświadczenia?Oblicz szanse uzyskania interesującego nas wyniku?
3)Wojtek jezdzi do szkoly rowerem lub autobusem. Rowerem jezdzi srednio 3 razy w tyg. ,a w pozostale dni autobusem. Tadek jezdzi rowerem srednio 2 razy w tyg., a srednio przez 3 dni chodzi pieszo. Jakie sa szanse ze pewnego dnia obaj chlopcy przyjada do szkoly rowerami? A jakie , ze zaden z nich nie przyjedzie rowerem. Narysuj drzewko tego doswiadczenia i oblicz.

Z gory dziękuje i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2007, o 09:48 przez MagdalenaS, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rtuszyns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2042
Rejestracja: 29 gru 2006, o 23:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 229 razy

Wojtek i szkoła, rzuty kostką, bączek

Post autor: rtuszyns »

Zmień temat na regulaminowy.
MagdalenaS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2007, o 09:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Wojtek i szkoła, rzuty kostką, bączek

Post autor: MagdalenaS »

Nikt mi nie pomoże???

[ Dodano: 27 Luty 2007, 09:46 ]
Halo???
ODPOWIEDZ