Rozczytanie się, funkcja gęstości

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Jablon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2011, o 21:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: POL

Rozczytanie się, funkcja gęstości

Post autor: Jablon »

Witam, musiałem wyjść w połowie wykładu bo zaraz po miałem koło z fizyki i bym nie zdążył i teraz nie wiem jakie dane potrzebuje aby rozwiązać zadanie i przez to mam problem w rozczytaniu się z jednym zadaniem. Mógłby ktoś kto ogarnia tego typu zadania mi pomóc ?? Szukałem w internecie ale nie znalazłem.

Powiem co umiem rozczytać i z czym mam problem jeszcze: "Zmienna losowa \(\displaystyle{ X}\) ma rozkład wykładniczy z parametrami \(\displaystyle{ \lambda = 1}\) . Naszkicować wykres funkcji gęstości zmiennej losowej \(\displaystyle{ X}\) i obliczyć \(\displaystyle{ P(X> 3 \ | \ X> 1)}\)"

I teraz to z parametrami bym podejrzewał że jest to \(\displaystyle{ \lambda = 1}\) ale brakuje mi wtedy \(\displaystyle{ \alpha}\), bo znowu \(\displaystyle{ P(X> 3 \ | \ X>1)}\) to jest to dla mnie całkiem inne zadanie w którym wystarczy z tablic odczytać \(\displaystyle{ P(X> 2)}\).
Ostatnio zmieniony 26 maja 2012, o 16:09 przez loitzl9006, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Obrazki zawierające tekst matematyczny są niedozwolone. Przepisz treść zadań na forum.
lukaszm89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: 20 maja 2012, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 29 razy

Rozczytanie się, funkcja gęstości

Post autor: lukaszm89 »

Umiesz to zrobić-super, przecież wiesz o co chodzi, to wystarczy. Z tego co napisałeś widać, że chyba rozumiesz(tylko o co chodzi z \(\displaystyle{ \alpha}\)?), więc zadanie możesz uznać za rozwiązane. Zapewniam,że wykładowcy nie zrobi różnicy, czy weźmiesz \(\displaystyle{ \lambda}\) równe \(\displaystyle{ 2,\ 3,\ \pi,\ 14,\ 329349290}\), bo nie o to chodzi.
ODPOWIEDZ