Rozkład gruboogonowy (heavy-tailed distribution)

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Kraxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 23:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Rozkład gruboogonowy (heavy-tailed distribution)

Post autor: Kraxi »

Witam serdecznie!

Mam pytanie dotyczące powyższego rozkładu prawdopodobieństwa. Wiem, że jego wykres kształtem zbliżony jest do rozkładu normalnego. Różnica polega na większej "szpicy" i na ogonach wygiętych ku górze.

wygląda mniej więcej tak:


Moje pytanie jest następujące: Jak wygląda wzór na taki rozkład, od jakich parametrów zależy. Nie mogę doszukać się tych informacji w internecie. Potrzebuję go, gdyż chcę go zaimplementować. A dokładniej implementuję model SLAW.
miodzio1988

Rozkład gruboogonowy (heavy-tailed distribution)

Post autor: miodzio1988 »





Pierwsze które przychodzą na mysl
Kraxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 23:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Rozkład gruboogonowy (heavy-tailed distribution)

Post autor: Kraxi »

miodzio1988 pisze:



Pierwsze które przychodzą na mysl
Dzięki za odpowiedź miodzio1988

Oba te rozkłady koniec końców zbiegają do zera. A ten o który pytam na końcu wąsów (ogonów) zawijany jest ku górze.

Nie mam odpowiednich umiejętności i intuicji, żeby wymyślić wzór z definicji podanej na wiki
[url]http://en.wikipedia.org/wiki/Heavy-tailed_distribution[/url]
Ale pewien jestem, że wielu z Was w tej materii jest znacznie ode mnie mądrzejszych
miodzio1988

Rozkład gruboogonowy (heavy-tailed distribution)

Post autor: miodzio1988 »

Ale zawinie się i co potem? Musi przecież do dołu lecieć znowu
Kraxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 23:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Rozkład gruboogonowy (heavy-tailed distribution)

Post autor: Kraxi »

Tego właśnie nie jestem pewien, bo możliwe, że to są skrajne wartości i dalej nic już nie ma.

Prowadzący póki co nie potrafi wyjaśnić ogólnego działania algorytmu, że o tym właśnie rozkładzie nie wspomnę.
ODPOWIEDZ