Zapytanie o zagadnienie wzor

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
crprog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2009, o 21:03
Płeć: Mężczyzna

Zapytanie o zagadnienie wzor

Post autor: crprog »

Witam

Prosił bym was o pomoc gdyż niestety zapodziały mi się notatki z probablistyki z pierwszego roku a szczerze mówiąc mało już pamiętam a nie chciał bym pisać w mojej pracy dyplomowej nic głupiego. Potrzebuję wzoru i jego rozwinięcia.

Chodzi o ilość możliwych ciągów znaków składających się z kombinacji 63 różnych znaków. ( nie wiem czy dobrze to określiłem więc wyjaśnię to też prościej )

Mamy hasło: vk6gcpvcdw86kg3nxqhxne6zrzg39anulj0oymq29ozjvsxi945n82dqsjkrkxb ( 63 znaki )

Ile istnieje możliwych kombinacji takiego ciągu znaków o wielkości 63 przy użyciu wszystkich znaków alfabetu oraz cyfr od 0 do 9. Coś mi się tu kojarzy permutacje ale nie pamiętam już nic z tego tak jak wspominałem a bez moich notatek sobie nie poradzę

Był bym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam-- 28 lut 2012, o 00:43 --Hmm znalazłem ciekawy kalkulator czy ktoś mógł by wskazać którego wzoru mam użyć?
chris_f
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2727
Rejestracja: 14 paź 2004, o 16:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 945 razy

Zapytanie o zagadnienie wzor

Post autor: chris_f »

To dosyć proste: pierwszy znak hasła możesz wybrać na \(\displaystyle{ 26+10=36}\) sposobów, drugi tak samo, itd. co łącznie da \(\displaystyle{ 36\cdot36\cdot...\cdot36=36^{63}}\) i jest to liczba wariacji z powtórzeniami 63 elementowych ze zbioru 36 elementowego
ODPOWIEDZ