ze zbioru losujemy bez zwracania

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
primabalerina01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 387
Rejestracja: 13 gru 2009, o 14:58
Płeć: Kobieta
Podziękował: 86 razy

ze zbioru losujemy bez zwracania

Post autor: primabalerina01 »

Ze zbioru \(\displaystyle{ Z={x: x \in N \wedge -\frac{3}{4}<4+1,25x \wedge 9 \ge x ^{2} }}\)
losujemy kolejno bez zwracania liczbę a i b. I na płaszczyźnie zaznaczamy punkt \(\displaystyle{ P(a,b)}\). Które ze zdarzeń A czy B jest bardziej prawdopodobne, jeżeli zdarzenie A polega na tym, że otrzymany punkt \(\displaystyle{ P}\) nie należy do wykresu funkcji \(\displaystyle{ y=|x-1|}\), zaś B na tym, że współrzędne punktu \(\displaystyle{ P}\) spełniają warunek \(\displaystyle{ a+b=3}\)

Prosze o pomoc
kajus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: 31 sty 2010, o 16:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Zamość
Pomógł: 129 razy

ze zbioru losujemy bez zwracania

Post autor: kajus »

liczby naturalne, które spełniają warunek \(\displaystyle{ 9 \ge x^2}\) są tylko \(\displaystyle{ 3}\) (zero chyba się nie liczy)
dalej sprawdzasz, które z tych liczb spełniają pierwszy warunek i wyznaczasz zbiór \(\displaystyle{ Z}\)
ponieważ ten zbiór ma tylko kilka elementów więc możesz sobie wypisać wszystkie możliwe punkty i "na piechote" wyznaczyć prawdopodobieństwa \(\displaystyle{ A}\) i \(\displaystyle{ B}\)
primabalerina01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 387
Rejestracja: 13 gru 2009, o 14:58
Płeć: Kobieta
Podziękował: 86 razy

ze zbioru losujemy bez zwracania

Post autor: primabalerina01 »

Ja 0 zaliczyłam. I wyszło mi, że oba zdarzenia mają takie samo prawdopodobieństwo ??
ODPOWIEDZ