proste ze schematem bernouillego

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Kanodelo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1267
Rejestracja: 1 kwie 2011, o 11:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Malbork
Podziękował: 419 razy
Pomógł: 114 razy

proste ze schematem bernouillego

Post autor: Kanodelo »

W pewnym warsztacie samochodowym w czasie badań okresowych średnio w co 3 aucie znajdowana jest usterka. Na badania okresowe przyjechało 6 samochodów. Jakie jest prawdopodobieństwo, że w pierwszym aucie znaleziono usterkę, jeśli wiadomo, że tego dnia znaleziono usterki w 3 samochodach?

miałem takie zadanie na kolosie i wyszła mi \(\displaystyle{ \frac{1}{2}}\), liczyłem normalnie schematem Bernouillego. Jakieś ~10 osób odemnie z grupy twierdzi że wyszła im \(\displaystyle{ \frac{1}{3}}\), ale siedze od 3 godzin na tym zadaniem i nie moge dojść do takiego wyniku... poddaje się, może ktoś coś wymyśli??
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

proste ze schematem bernouillego

Post autor: »

Mi również wychodzi \(\displaystyle{ \frac 12}\).

Q.
Kanodelo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1267
Rejestracja: 1 kwie 2011, o 11:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Malbork
Podziękował: 419 razy
Pomógł: 114 razy

proste ze schematem bernouillego

Post autor: Kanodelo »

to chyba jednak dobrze, znaazłem na necie rozwiązanie i też wyszła \(\displaystyle{ \frac{1}{2}}\), wygląda na to że straciłem wczoraj pół dnia na zastanawianie się co skopałem w tym zadaniu, a okazuje sie że mam dobrze :>
ODPOWIEDZ