Prawdopodobieństwo warunkowe?

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Kukis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 19:09
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 2 razy

Prawdopodobieństwo warunkowe?

Post autor: Kukis »

Dostałem do rozwiązania dość dziwne zadanie, z działu prawdopodobieństwo warunkowe, i totalnie nie wiem jak to ruszyć, jakby ktoś mógł pomóc
Studenci w ramach studiów muszą wybrać dokładnie 2 języki obce spośród 3(angielski, francuski i niemiecki). Studenci wybierają niemiecki z prawdopodobieństwem 5/8, francuski również z prawdop. 5/8, niemiecki i francuski razem z prawdop. 1/4.
Oblicz prawdop. Że studentka wybierze język angielski .
Ostatnio zmieniony 30 sty 2012, o 23:35 przez Kukis, łącznie zmieniany 1 raz.
D-Mic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 2 paź 2010, o 11:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy

Prawdopodobieństwo warunkowe?

Post autor: D-Mic »

a czy odpowiedź nie będzie równa 3/4? Bo zakładamy że możliwości mamy (AF),(A,N),(F,N). Jeżeli P(F,N)=1/4 no to pozostałe dwie możliwości przyjmują prawdopodobieństwo 3/4. A tak się składa że pozostałe dwie nam odpowiadają bo jest w nich język angielski. No przynajmniej tak czysto intuicyjnie wychodzi
Kukis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 19:09
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 2 razy

Prawdopodobieństwo warunkowe?

Post autor: Kukis »

no logicznie myslac to sie zgadza ale wydawalo mi sie to za proste szczerze mowiac
D-Mic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 2 paź 2010, o 11:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy

Prawdopodobieństwo warunkowe?

Post autor: D-Mic »

no ja wiem, że intuicja może być zgubna, zwłaszcza w rachunku prawdopodobieństwa, no ale ja bym to raczej tak zostawił, poczekaj aż może kto inny się wypowie
ODPOWIEDZ