gęstość na zbiorze

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
D-Mic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 2 paź 2010, o 11:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy

gęstość na zbiorze

Post autor: D-Mic »

Zmienna losowa X ma rozkład jednostajny na zbiorze\(\displaystyle{ A=[-1,0] \cup [2,4]}\) Wyznaczyć gęstość i \(\displaystyle{ P \left( \left|X- \frac{3}{2}\right|<2 \right)}\)

Mam problem z wyznaczeniem gęstości, bo wiem że aby ją obliczyć trzeba scałkować do 1. No tak, ale problem jest taki że co ja mam tutaj scałkować? Bo zazwyczaj w zadaniach z gęstością miałem podaną jakiś wzór funkcji i właśnie go całkowałem, a tutaj czegoś takiego nie widzę, bardzo prosze o szybką pomoc!
Ostatnio zmieniony 22 sty 2012, o 12:37 przez Lbubsazob, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości - skalowanie nawiasów.
szw1710

gęstość na zbiorze

Post autor: szw1710 »

Więc na sumie tych dwóch przedziałów funkcja gęstości ma być stała tak, aby pole powstałych dwóch prostokątów (tj. całka funkcji gęstości) było równe jeden. Wyznacz tę stałą uprzednio ją sobie oznaczając powiedzmy przez \(\displaystyle{ a.}\) Prawdopodobieństwo policzysz trywialnie.
D-Mic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 2 paź 2010, o 11:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy

gęstość na zbiorze

Post autor: D-Mic »

obawiam się, że nie rozumiem gęstośc obliczę przez \(\displaystyle{ \int\limits_{0}^{-1}a dx + \int\limits_{4}^{2}a dx =1}\)? Bo to własnie z obliczeniem tej gęstości mam problem
szw1710

gęstość na zbiorze

Post autor: szw1710 »

Czym jest całka? Polem pod wykresem funkcji. Narysuj wykres przy ogólnym \(\displaystyle{ a}\). Jaka to figura?
ODPOWIEDZ