Urny kostki szuflady kart pradopodbieństwo.

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Franek1991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2011, o 01:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Urny kostki szuflady kart pradopodbieństwo.

Post autor: Franek1991 »

Witam. Przepraszam, że tak bez wcześniejszego przywitania ale przycisła mnie nagła potrzeba ponieważ próbowałem ogrnąc prawdopodobieństwo ale mi się nie udało a jutro o 7:10 mam poprawe semestru a niestety juz mi czasu zabrakło na ten dział. Oto zadania które prawdopodobnie pojawią się na tym sprawdzianie:

1)W urnie znajduje się 10 kul, 6 kul białych i 4 czarne. Z urny losujemy kolejno bez zwracania 2 kule. Jakie jest prawdopodbieństwo, że:
a) druga kula jest biała
b)w obu losowaniach wylosowano kulę tego samego koloru.

2) rzucamy dwa razy symetryczną sześcienną kostką do gry. prawdopodobieństwo otrzymania sumy oczek równej trzy wynosi
a 1/6 b 1/9 c 1/12 d 1/18

3) W jednej szufladzie znajduje się 6 czapek: 3 zilone 2 czerwone i 1 niebieska a w drugiej szufladzie jest 7 szalików 2 zielone 1 czerwony 4 niebieskie. wyjęto losowo jedną czapke i jeden szalik. oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia A - wylosowana czapka i wylosowany szalik są `tego samego koloru.

4)z tali 52 kart lsujemy jedną karte. jakie jest prawdopodoieństwo:
a) wylosowania kiera
b) wylosowania damy
c) wylosowania asa pik

W tej sytuacji nie jestem w stanie tego zrobić ponieważ nie kumam tego działu ale byłbym wdzięczny jakby ktoś poświęcił chwile oczywiście jeśli ją znajdzie. Z góry dziękuje i nie wiem czy temat nie zostanie usunięty z powodu regulaminu na którego nie mam czasu przeczytać.
Kartezjusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7330
Rejestracja: 14 lut 2008, o 08:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Bielskia-Białej
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 961 razy

Urny kostki szuflady kart pradopodbieństwo.

Post autor: Kartezjusz »

Ogarnąć semestr w dzień to jest wyczyn.Nie wiem,czy rozwiązanie zadań coś pomoże,bo będą inne na poprawce.Mogę tylko dać wskazówki

1a)pierwsza kula dowolna druga biała
b)jak wylosowałeś czarną-druga też czarna.Biała analogicznie

2)dla dwóch kostek możesz wypisać
3)drzewka
4)a)pików jest 13,damy 4 as ,pik 1
ODPOWIEDZ