Wydzielone: Prawdopodobieństwo działania sieci komputerowej.

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
imax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Wydzielone: Prawdopodobieństwo działania sieci komputerowej.

Post autor: imax »

Ok, dzięki.
Mam jeszcze inny problem, takie zadnie:
Sieć komputerowa zbudowana jest z komputerów i łączy pokazanych na rysunku. Lącza działają poprawnie z prawdopodobieństwami: P(AC)=90%, P(AD)=75%, P(CE)=80%, P(CF)=95%, P(EB)=90%, P(FB)=85%, P(DB)=95%. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jest łączność pomiędzy komputerami A i B?

To zadanie mam rozwiązane, ale nie rozumiem dlaczego tak jest rozwiązane. Wiem, że łączność można nawiązać dzięki połączeniom P(ADB), P(ACEB), P(AEFB). W tych przypadkach używam iloczynu, bo wszystkie zdarzenia muszą zajść i wydaje mi się że aby zaszło zdarzenie P(AB) powinno wyglądać to tak \(\displaystyle{ P(ADB \cup (A \cap (CEF \cup CFB)))}\), bo przecież wszystkie zdarzenia nie muszą zajść, a wystarczy, że zajdzie jedno lub dwa. W rozwiązaniach jest że \(\displaystyle{ P(ADB \cap (A \cap (CEF \cap CFB)))}\). Czemu tak jest? Kiedy używamy sumy, a kiedy iloczynu zdarzeń?
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Wydzielone: Prawdopodobieństwo działania sieci komputerowej.

Post autor: »

A by dowiedzieć się co jest rysunku należy być jasnowidzem, tak?

Co prawda ja akurat widziałem ten rysunek (jak i cały zestaw zadań) wczoraj na korepetycjach, ale jeśli zamieszczasz jakieś zadanie, to mógłbyś jednak podać całą treść.

Q.
ODPOWIEDZ