Prawdopodobienstwo klasyczne + ćwiczenie Banacha

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
dominika141414
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 1 paź 2011, o 12:08
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań

Prawdopodobienstwo klasyczne + ćwiczenie Banacha

Post autor: dominika141414 »

Witam

Mam zbiór kilku zadań do rozwiązania, chciałabym żeby ktoś spróbował mi je wytłumaczyć tzn o co w nich chodzi i jak to ugryźć.
Jeśli ktoś potrafi to rozwiązać, proszę o pomoc.

zadanie 1:
Dlaczego liczba podziałów zbioru 52-elementowego na cztery (ponumerowane) podzbiory 13-elementowe jest taka sama jak liczba permutacji 52-elementowych z powtorzeniami, w ktorych wystepuja 4 rozne elementy a liczba wystapien kazdego z nich wynosi 13?

zadanie 2:
Rozwiaz zadanie Banacha w takiej wersji: matematyk zauwaza puste pudełko w momencie jego oproznienia.

Zadanie 3:
Zalozmy, ze przez rozdanie do brydza rozumiemy podzial standardowy talii 52-kartowej pomiedzy 4 graczy, nazwijmy ich N,E,S,W, przy czym kazdy dostaje po 13 kart. Jakie jest prawdopodobienstwo ze w losowym rozdaniu do brydza
a) wszystkie asy trafia do gracza N?
b) gracz N dostanie przynajmniej 1 asa?
c) kazdy gracz dostanie jakiegos asa?-- 2 paź 2011, o 08:11 --apropo zadania trzeciego to mysle ze powinno byc tak:

a) wybieram 4 z 4 asow i do tego 9 kart z pozostalych 48
b) obliczam prawdopodobienstwo ze gracz N nie dostanie zadnego asa, czyli wybieram 13 kart z 48, no i calosc odejmuje od 1 zeby otrzymac reszte
c) wybieram 1 asa z 4 i 12 kart z 48
kubas89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 12 paź 2008, o 20:27
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy

Prawdopodobienstwo klasyczne + ćwiczenie Banacha

Post autor: kubas89 »

co do zadania Banacha - to chyba trzba to rozpatrzyć jako 1 zapałka mniej w każdym pudełku i to tyle ? czy ktoś może pomóc bo też mi to potrzebne ;D
ODPOWIEDZ