urny, zbiory, prawdopodobienstwo

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
darecki891
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 14:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

urny, zbiory, prawdopodobienstwo

Post autor: darecki891 »

witam, mam problem z paroma zadaniami, większość juz zrobilem, ale zostalo pare ktorych nie jestem w stanie sam zrobić, prosilbym o pomoc

1. Z urny w ktorej sa 4 kule biale i 6 czarnych losujemy kolejno dwa razy po jednej kuli
a. bez zwracania
b. ze zwracaniem
-oblicz prawdopodobienstwo
a. za pierwszym razem wylosujemy kule bialą
b. za drugim razem wylosujemy kule bialą

2. z cyfr 1 ,2 ,3 ,4 ,5 ,6,7 , 8, 9 losujemy kolejno dwa razy po jednej cyfrze
a. bez zwracania
b. ze zwracaniem
-przy uzyciu tych cyfr zapisujemy liczbe dwucyfrową, ktorej cyfra dziesiatek jest pierwsza z wylosowanych cyfr. Oblicz prawdopodobienstwo otrzymania

a.liczby parzystej
b.liczby nieparzystej
c.liczby podziejnej przez 5

3. z cyfr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ,9 losujemy trzy razy po jednej cyfrze bez zwracania. Ukladamy wylosowane liczby w kolejnosci losowania, tworzymy liczme trzycyfrową, ktorej cyfrą setek jest pierwsza wylosowana cyfra. Oblicz prawdopodobientwo otrzymania
a. liczby parzystej
b. liczby wiekszej od 432
c. liczby mniejszej od 872

4. z cyfr 2, 3, 4, 5, 6 losujemy kolejno bez zwracania trzy razy po jednej cyfrze i tworzymy liczbe trzycyfrową. Pierwsza wylosowana cyfra jest cyfra jednosci, a trzecia ctfra setek. Oblicz prawdopodobienstwo, ze utworzona w taki sposob liczba jest nieparzysta, a suma jej cyfr jest rowna co najmniej 14

5. autobus w ktorym jedzie 6 pasazerow zatrzymuje sie na 9 przystankach. Oblicz prawdopodobinstwo tego, ze do pierwszego wagonu wsiadzie 2 pasazerow? ( dziwne )

6. student potrai odpowiedziec na 20% pytan sposrod 45 pytan egzaminacyjnych. Oblicz prawdopodobienstwo tego, ze student odpowie na dwa z trzech wylosowanych pytan?

7. dziecko bawi sie klockami oznaczonymi literami a, a, b, b, c i ukladajac je w ciag. Oblicz prawdopodobienstwo tego, ze ulozy slowo babcia?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, o 14:57 przez darecki891, łącznie zmieniany 1 raz.
miodzio1988

urny, zbiory, prawdopodobienstwo

Post autor: miodzio1988 »

A problemy konkretnie masz jakie? Bo wszystko sie sprowadza do podstawien pod podstawowe wzory. Zatem?
darecki891
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 14:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

urny, zbiory, prawdopodobienstwo

Post autor: darecki891 »

nie bardzo wiem jak zaczac te zadania, bo np zadania z rzutem kostka czy cos to nie mam problemow,
a te z urna to nie wiem jak zaczać, czy bedzie np moc omega 10? i nie wiem jak to zrobic ;x
miodzio1988

urny, zbiory, prawdopodobienstwo

Post autor: miodzio1988 »

oblicz prawdopodobienstwo
a. za pierwszym razem wylosujemy kule bialą
zatem jaka bedzie omega. Na ile sposobow mozemy wylosowac dwie kule?
darecki891
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 14:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

urny, zbiory, prawdopodobienstwo

Post autor: darecki891 »

4 albo 10 ;x
miodzio1988

urny, zbiory, prawdopodobienstwo

Post autor: miodzio1988 »

10.

Dlaczego tak?
ODPOWIEDZ