Ilość porażek z rzędu

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
adamos2010
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2011, o 12:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Ilość porażek z rzędu

Post autor: adamos2010 »

Witam proszę napisać jak można obliczyć ilość porażek z rzędu w próbie = 100. Chodzi mi o to, że losujemy jakieś liczby i jakie jest prawdopodobieństwo, że dana liczba wypadnie np. 10 razy z rzędu ?

proszę o odpowiedź.
Mores
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 7 lip 2011, o 18:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 4 razy

Ilość porażek z rzędu

Post autor: Mores »

Mógłbyś dokładniej napisać o co Ci chodzi. Stwórz model na jakim chcesz oprzeć swój tok myślenia, a ja Ci podpowiem jak to wyliczyć.
Awatar użytkownika
Erurikku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 46 razy

Ilość porażek z rzędu

Post autor: Erurikku »

Chodzi o to że ?
szansa na niepowodzenie: \(\displaystyle{ \frac{1}{n}}\)
więc szansa na niepowodzenie 10 razy z rzędu: \(\displaystyle{ \frac{1}{ n^{10}}}\)

Bo na takiej zasadzie działałoby orzeł i reszka:
rzucamy dziesięć razy monetą zakładając się za każdym razem, że wypadnie orzeł. Prawdopodobieństwo, że 10 razy przegramy (10 razy wypadnie reszka - będzie \(\displaystyle{ \frac{1}{ 2^{10}}}\)


2. Czy chodzi raczej o taki problem:

Mamy 3 piłki czerwone, 3 zielone i 3 białe w kuferku. Losujemy 100 razy jedną piłeczkę i chcemy określić jakie jest prawdopodobieństwo na powtarzanie się danego zdarzenia x razy np. że wyciągnę piłeczkę czerwoną dokładnie 18 razy z rzędu.
adamos2010
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2011, o 12:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Ilość porażek z rzędu

Post autor: adamos2010 »

Dokładniej. Zapytanie odnosi się do systemu transakcyjnego na rynku kapitałowym, który ma 60% trafności (tzn w tylko procentach dokonuje transakcji dla mnie korzystnych). Chciałbym wiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo, że w 100 transakcjach może zdarzyć się np. 10 porażek (strat, niekorzystnych dla mnie transakcji) ?-- 21 lip 2011, o 21:22 --?? pomoże ktoś ?
ODPOWIEDZ