żarówki - prawdopodobieństwo nieprzepalania się

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
goss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2011, o 22:54
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

żarówki - prawdopodobieństwo nieprzepalania się

Post autor: goss »

hej. mam zadanie ze statystyki z prawdopodobieństwa, którego nie potrafię ugryźć... a nawet zrozumieć o co chodzi.

Na rys. 1.10 gdzie z1, z2, z3 i z4 oznaczają żarówki, dane są schematy fragmentów sieci elektrycznych. Prawdopodobieństwo nie przeplatania się w czasie t godzin jest dla wszystkich żarówek jednakowe i wynosi p. Zakładając, że żarówki przeplatają się niezależnie od siebie, obliczyć prawdopodobieństwo ciągłego przepływu prądu w czasie t dla każdego fragmentu sieci oraz porównać te prawdopodobieństwa w ramach układów złożonych z dwóch albo trzech żarówek i dwóch układów złożonych z czterech żarówek.

ponieważ nie można dołączać obrazków to nie wiem zbytnio jak pokazać schemat. a książkę podać mogę? mam nadzieję, że tak. znajduje się on w książce Rachunek prawdopodobienstwa i statystyka matematyczna w zadaniach. Czesc I. Rachunek prawdopodobienstwa , Krysicki W., Bartos J., Dyczka W., Królikowska K., Wasilewski M., wydanie III str. 40.
ODPOWIEDZ