Kilka Zadanek

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Mscislaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 17:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Kilka Zadanek

Post autor: Mscislaw »

1. W pewnej loterii pieniężnej prawdopodobieństwo wyciągnięcia losu wygrywającego 500zł. wynosi 0,001. Losu wygrywającego 50 zł 0,004 a losu wygrywającego 2 zł 0,02. Opłata za udział w loterii wynosi 2 zł. Niech wygrana w tej loterii będzie zmienną losową. Wartość oczekiwana wygranej wynosi:
A. - 1,26 zł B. - 1,21 zł. C. 0,69 zł. D. 0,74 zł.

2. Inwestor uważa, że cena interesujących go akcji wzrośnie na giełdzie następnego dnia o pewną wartość X z przedziału od 0 zł do 2 zł. Załóżmy, że X jest zmienną losową o rozkładzie jednostajnym. P(1< X < 2) jest równe:
A. 0 B. 0,25 C. 0,5 D. 1

3. Dwie osoby A i B grają w pewną grę losową. Gracz A rzuca kostką do gry i jeśli wyrzuci 6 oczek to wygrywa kwotę a, w przeciwnym razie płaci graczowi B kwotę b. Wiadomo, że wartość oczekiwana zmiennej losowej W jaką jest wygrana gracza A jest równa -10zł. Oznacza to, że:
A. Jeżeli gracz A wyrzuci liczbę oczek różną od 6 oczek, to płaci graczowi B 10 zł
B. Opłata z tę grę wynosi 10 zł
C. gra jest sprawiedliwa, bo jest grą losową
D jeśli gra będzie powtarzana wiele razy, to gracz A przegra średnio 10 zł


Pozdrawiam i z góry dziękuję.
miodzio1988

Kilka Zadanek

Post autor: miodzio1988 »

np drugie.

Jak wygląda funkcja gęstości zmiennej losowej o rozkładzie jednostajnym?
Mscislaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 17:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Kilka Zadanek

Post autor: Mscislaw »

ja nie mam bladego pojęcia o statystyce matematycznej, więc nawet jak będziesz mnie naprowadzał to tego nie rozwiąże.
miodzio1988

Kilka Zadanek

Post autor: miodzio1988 »

To nie jest statystyka tylko prawdopodobieństwo.

No to jak chcesz działać? Ja Ci gotowca nie dam, Ty nic nie umiesz. Książkę polecić CI jakąś?
ODPOWIEDZ