prawdopodobienstwo (wzor bayesa)

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
mike_btls
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2011, o 19:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

prawdopodobienstwo (wzor bayesa)

Post autor: mike_btls »

Hej mam dwa zadania z prawdopodobieństwa (jedno z Bayesa na pewno, drugie sam nie wiem z czego, coś z warunkowym prawdopodobieństwem)
Pierwszego nie wiem wgl jak zacząć, a wdrugim mój wynik to: 6/25
Czy jest on dobry? Proszę też o pomoc w pierwszym. Oto treść:)

Zadanie I
Mamy 4 kosze, a w każdym z nich po 4 piłki, przy czym w koszu k-tym jest k piłek czarnych
i 4 - k piłek niebieskich. Wybieramy losowo (z równym prawdopodobieństwem wyboru) jeden
z czterech koszy. Z wybranego kosza losujemy kolejno bez zwracania dwie piłki. Jakie jest
prawdopodobieństwo tego, że druga piłka będzie niebieska, gdy pierwsza była niebieska?


Zadanie II
Telegraficzne przekazywanie informacji odbywa się metodś nadawania sygnałów kropka, kreska.
Statystyczne właściwości zakłóceń są takie, że błedy występują przeciętnie w 2/5 przypadków
przy nadawaniu sygnału kropka i w 1/3 przypadków przy nadawaniu sygnału kreska. Wiadomo,
że ogólny stosunek liczby nadawanych sygnałów kropka do liczby sygnałów kreska jest 5:3.
Obliczyć prawdopodobieństwo tego, że przy przyjmowaniu sygnału kropka w rzeczywistości
ten sygnał został nadany.
Awatar użytkownika
Errichto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1629
Rejestracja: 17 mar 2011, o 18:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suwałki
Podziękował: 28 razy
Pomógł: 272 razy

prawdopodobienstwo (wzor bayesa)

Post autor: Errichto »

1.
Ukryta treść:    
2.
Ukryta treść:    
ODPOWIEDZ