Prawd. Lotto traf 3 przy redukcji komb 4655200 i zawarciu 25

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
net12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 mar 2011, o 04:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krasnystaw

Prawd. Lotto traf 3 przy redukcji komb 4655200 i zawarciu 25

Post autor: net12 »

Witam wszystkich na forum!
Zastanawiałem się nad takim problemem w grze liczbowej .

W lotto mamy wszystkich kombinacji 13,983,816 i prawdopodobieństwo trafienia „3” wynosi 1:56
To już zostało policzone. Ale ja się zastanawiałem trochę głębiej nad problemem. Zakładamy, że udało nam się zredukować liczbę kombinacji do 4,655,200 .
Ma takie pytania?
A – prawdo trafienia „3” wynosi z moich wyliczeń : około 1:35 wyliczeń nie wiem czy dobrze.
B- I mam takie pytanie jak się będzie zmieniać to prawdopodobieństwo: przy zawarciu 10 czy25 lub 35 zakładów na dzisiaj.
Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Inkwizytor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4105
Rejestracja: 16 maja 2009, o 15:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 428 razy

Prawd. Lotto traf 3 przy redukcji komb 4655200 i zawarciu 25

Post autor: Inkwizytor »

1. na czym polega redukcja liczby kombinacji?
2. Jeśli masz szanse 1:35 i kupujesz ileś zakładów to musisz pojechac drzewkiem binarnym (trafiony/nietrafiony) i zaznaczyć te ściezki które spełniają Twoje kryterium (wygrywa dokładnie 1 zakład, co najmniej 1 zakład, etc.)
net12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 mar 2011, o 04:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krasnystaw

Prawd. Lotto traf 3 przy redukcji komb 4655200 i zawarciu 25

Post autor: net12 »

Metoda co chodzi o filtracje jest prosta. Przypominałem sobie taką grę mamy trzy kubki i wrzucamy guzik pod kubek losujemy. I ktoś wybiera (zgaduje gdzie jest guzik) szanse ma 1/3. Więc pomyślałem sobie może by tak samo zrobić z kombinacjami 14/3 =4,6 miliona po co rozpatrywać wszystkie układy. Jak za dwa czy pięć losować wejdzie. Użycie prostego programu do filtrowania i wybranie jakiegoś układu.
Awatar użytkownika
Inkwizytor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4105
Rejestracja: 16 maja 2009, o 15:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 428 razy

Prawd. Lotto traf 3 przy redukcji komb 4655200 i zawarciu 25

Post autor: Inkwizytor »

Tylko że owo zgadywanie jest oparte o szanse trafienia 1:3 tak więc przy swoich rozważaniach dla 4,6 miliona kombinacji musisz uwzględnic mnożnik \(\displaystyle{ \frac{1}{3}}\) czyli wracasz do punktu wyjścia. Przykro mi, ale nie da sie w ten sposób "oszukać" systemu.

Każdego ograniczenie ilości kombinacji wiąże się z jakimś założeniem. A owo założenie zwykle wiąże się z prawdopodobieństwem jego wystąpienia, tak więc czy rozważysz prawie 14mln kombinacji wprost, czy 4,6mln z prawdopodobieństwem \(\displaystyle{ \frac{1}{3}}\) to wychodzi na to samo.
net12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 mar 2011, o 04:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krasnystaw

Prawd. Lotto traf 3 przy redukcji komb 4655200 i zawarciu 25

Post autor: net12 »

Muszę się jeszcze zastanowić nad tym lepiej. W każdym bądź razie dzięki kolego za sprostowanie.
ODPOWIEDZ