Aksjomaty przestrzeni probabilistycznej

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
darlove
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 218
Rejestracja: 20 gru 2007, o 12:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Londyn
Pomógł: 39 razy

Aksjomaty przestrzeni probabilistycznej

Post autor: darlove »

xiikzodz pisze:Nawet nie wiem, co to znaczy, że coś jest ciągłe w górę. To znaczy teraz się domyślam. Mnie się to oczywiste wydaje. Skoro uznałeś, że to należy dopisać, trzeba było się nie krępować i dopisać.
Chodzi o to, ze indukcja sama NIE WYSTARCZA, aby dowiesc, ze prawd. niesk. sumy zbiorow jest nie wieksze od sumy prawd. tych zbiorow. Do tego potrzeba wlasnie ciaglosci miary w gore (kazda miara jest ciagla w gore, w szczegolnosci probabilistyczna). Ktos tutaj tego nie rozumial i probowal ze mnie drwic... No coz, nie od dzisiaj wiadomo, ze ci, co wiedza najmniej, najglosniej krzycza (i innych blotem obrzucaja).-- 13 marca 2011, 18:54 --
xiikzodz pisze:Nikomu nie polecam brania u mnie korepetycji. Zresztą między innymi z uwagi na braki w logicznym myśleniu nie udzielam żadnych.
To nie bylo do ciebie, ale punkt za samokrytycyzm
xiikzodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 4 paź 2008, o 02:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lost Hope
Podziękował: 28 razy
Pomógł: 502 razy

Aksjomaty przestrzeni probabilistycznej

Post autor: xiikzodz »

Wyluzuj. Zamiast teraz wjeżdżać na miodzia mogłeś dopisać kilka linijek argumentu dla zbiorów nieskończonych i byłoby po krzyku.
ODPOWIEDZ