orzeł i reszka

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
grzesiek1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 7 gru 2006, o 21:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: gliwice

orzeł i reszka

Post autor: grzesiek1984 »

Witam, wszystkich, mam takie zadanie, z którym mam trochę problem może byłby ktoś tak miły i mi pomógł z nim trochę

"Grześ i Jaś rzucają na rzemian monetą. Jaś wygrywa, gdy pojawią się kolejn OOR, Grześ gdy ROR. Jakie jest prawdopodobieństwo wygranej dla obu chłopców"

i drugie:

"W skład złożonej aparatury wchodzi m.in. n=500 elementów określonego rodzaju. Prawdopodobieństwo uszkodzenia w ciągu każdego roku każdego z tych n elementów. Obliczy prawdopodobieństwo uszkodzenia w ciągu roku:
a) dokładnie jednego elementu
b) mniej niż 1 elementu "

góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Grzegorz Getka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 224
Rejestracja: 19 mar 2006, o 10:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WEiTI PW
Pomógł: 4 razy

orzeł i reszka

Post autor: Grzegorz Getka »

grzesiek1984 pisze:"Grześ i Jaś rzucają na rzemian monetą. Jaś wygrywa, gdy pojawią się kolejn OOR, Grześ gdy ROR. Jakie jest prawdopodobieństwo wygranej dla obu chłopców"
\(\displaystyle{ (\frac{1}{2})^3=\frac{1}{8}}\)

W treści brak informacji jaka to moneta, więc zakładam, że zwykła.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

orzeł i reszka

Post autor: Undre »

grzesiek1984 pisze:Prawdopodobieństwo uszkodzenia w ciągu każdego roku każdego z tych n elementów.
To na pewno całe zdanie ?
grzesiek1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 7 gru 2006, o 21:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: gliwice

orzeł i reszka

Post autor: grzesiek1984 »

Tak zeczywiscie nie przepisalem dokonca, mialo byc

"W skład złożonej aparatury wchodzi m.in. n=500 elementów określonego rodzaju. Prawdopodobieństwo uszkodzenia w ciągu każdego roku każdego z tych n elementów jest równe 0,002 i nie zależy od stanu pozostałych elementów. Obliczy prawdopodobieństwo uszkodzenia w ciągu roku:
a) dokładnie jednego elementu
b) mniej niż 1 elementu "
ODPOWIEDZ