Losowanie z urny ilosowanie liczb

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Biedronka92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2011, o 13:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wawa

Losowanie z urny ilosowanie liczb

Post autor: Biedronka92 »

Witam. Zarejestrowałam się na forum dziś, ale korzystam z niego jakiś czas. Otóż mam pewien problem, a mianowicie: nasza wspaniała pani matematyczka zadała nam dość sporo zadań z prawdopodobieństwa, problem w tym, że nie bardzo sobie z nim radzę. W szkole jakoś nad nimi pracuje, ale tutaj mam problem z kilkoma. Więc zwracam się do Was o pomoc.
Treści zadań:
1.
W urnie I znajdują się 2 kule białe i 1 kula czarna, w urnie II znajdują się 3 kule białe i 2 czarne urny I losujemy jedna kulę i wrzucamy do urny II a następnie losujemy z urny II dwie kule. Oblicz prawdopodobieństwo, że z urny II wylosujemy:
a) dwie kule białe:
b) co najmniej jedna kulę czarną
c) kule rożnych kolorów
d) co najmniej jedna kulę białą

2.
Losujemy 2 kule z urny zawierającej kule ponumerowane rożnymi liczbami. Zdarzeniem elementarnym jest każdy wynik losowania kul z urny. Ile powinno być kul w urnie jeśli liczba wszystkich zdarzeń elementarnych jest równa 10.

3.
Ze zbioru liczb naturalnych dodatnich mniejszych od 20 losujemy 3 razy po jednej liczbie bez zwracania. Oblicz prawdopodobieństwo wylosowania:
a) dokładnie jednej liczby parzystej
b) co najmniej jednej liczby parzystej
c) co najwyżej jednej liczby parzystej
d) co najmniej dwóch liczb nieparzystych

Prosiłabym o rozrysowanie tego graficznie, bo właśnie w ten sposób mamy robić zadania..

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ