trzy proste zadania prawdopodobieństwa

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
danielk32
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:41
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 15 razy

trzy proste zadania prawdopodobieństwa

Post autor: danielk32 »

1) w szufladzie jest 10 kul pomarańczowych 1,2,...,10. wyjmujemy kolejno po jednej kuli zapisując jej numer. otrzymany rezultat nazywamy próbką o liczebności k jeśli po każdym ciągnięciu zwracamy wyciągniętą ku to mówimy, że próba jest ze zwracaniem, jeśli nie, to bez zwracania. Jeśli kolejność zapisanych numerów kulek ma znaczenie to mówimy że próbka jest uporządkowana, w przeciwnym razie nieuporządkowana.
a) oblicz ilość wszystkich rozróżnialnych trójelementowych próbek uporządkowanych bez zwracania
moja odp: \(\displaystyle{ C^{k}_{n}}\)
b) oblicz ilość wszystkich rozróżnialnych dwuelementowych próbek nieuporządkowanych ze zwracaniem
moja odp \(\displaystyle{ n^{k}}\)

2) w pewnej 100-osobowej grupie 40 osób było w paryżu 50 w londynie a 10 w obu.ile osób nigdzie nie było?
moja odp: nie wiem

3) worek zawiera 47 szklanych kulek w pięciu rożnych kolorach. Uzasadnij że jest w niej co najwyżej 9 kulek tego samego koloru
moja odp: sufit z 47 i 9
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23495
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3264 razy

trzy proste zadania prawdopodobieństwa

Post autor: piasek101 »

2) Narysuj takie kółka zachodzące na siebie (diagram Venna) i pokombinuj.
danielk32
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:41
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 15 razy

trzy proste zadania prawdopodobieństwa

Post autor: danielk32 »

Mało mi to mówi
ODPOWIEDZ