Zadania z prawdopodobieństwa i kombinatoryki

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
guska92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2011, o 15:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Brzeszcze

Zadania z prawdopodobieństwa i kombinatoryki

Post autor: guska92 »

Witam, mam zadanie i kompletnie nie umiem sobie z nim poradzić - z obliczeniami może nie miałabym problemu, ale nie potrafię stworzyć drzewka do tych treści:

1. Na loterii jest 10 losów, wśród których jeden los wygrywa całą stawkę, trzy losy wygrywają po 1/2 stawki, a pozostałe są przegrywające. Sporządź drzewo tego doświadczenia losowego i oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia A, że kupując dwa losy wygramy dokładnie całą stawkę?

2. Pierwszy strzelec trafia w cel z prawdopodobieństwem 0,8 a drugi z 0,7. Każdy oddaje jeden strzał do tego samego celu. Sporządź drzewo tego doświadczenia losowego i oblicz prawdopodobieństwo
a) zdarzenia A, że cel został trafiony dwa razy
b) zdarzenia B, że cel został trafiony co najmniej raz

Poprzednie zadania które robiłam z losowaniem kul i osób wychodziły mi, ale nie umiem zrobić do powyższych drzewek, proszę o pomoc
Szukałam już na stronie ale są tylko wyniki które mi nie pomagają... Z góry bardzo dziękuję.
danielk32
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:41
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 15 razy

Zadania z prawdopodobieństwa i kombinatoryki

Post autor: danielk32 »

no to więc:

trafia 0.8 / 0.2 chybia
0.7 / 0.3 0.7/ .3
A,B B B dwa pudła

A,B cel trafiony dwa razy czyli też co najmniej raz
B -co najmniej raz

prawdopodobieństwo oblicz sam ze znanego wzoru, mam nadzieje że drzewko czytelne
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23496
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3264 razy

Zadania z prawdopodobieństwa i kombinatoryki

Post autor: piasek101 »

1) Podobne (moze i Twoje gdzieś jest) :
13812.htm
ODPOWIEDZ