rozkład normalny

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
jerckov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 16 sty 2010, o 21:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żary

rozkład normalny

Post autor: jerckov »

wytrzymalosc stalowych lin (kg/cm^2) pochodzacych z produkcji masowej jest zmienna losowa o rozkladzie N(1000,250).

a) zbadac poprawnosc modelu
b) jaka jest srednia wytrzymalosc tych lin??
c) ile przecietnie wytrzymalosc wyprodukoanych lin rozni sie od ich wartosci sredniej

czy moze ktos mnei nakierunkowac co doakldnie znacza podzapytania do tego zadania???....a) wogole ne wiem o co chodzi i jak to sparwdzic....b) czy srednia wytrzymalosc to po prostu wartosc oczekiwana??...i c) tez tu nei wiem zabardzo co mam zrobic??


z gory dzieki za pomoc
jetix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 29 maja 2010, o 14:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 14 razy

rozkład normalny

Post autor: jetix »

1. Zrobić doświadczenie: Wziąć \(\displaystyle{ n}\) lin stalowych i przetestować ich wytrzymałość. Jeśli model jest poprawny to średnia wytrzymałość powinna wyjść Ci około \(\displaystyle{ 1000 kg/cm^{2}}\).

2. Średnia wytrzymałość to wartość oczekiwana czyli \(\displaystyle{ 1000 kg/cm^{2}}\).

3. Różnica to będzie odchylenie standardowe:

Odchylenie standardowe: \(\displaystyle{ \sqrt{250} kg/cm^{2}}\)

Oznacza to, że powinieneś otrzymywać w swoim doświadczeniu wyniki wytrzymałości z przedziału \(\displaystyle{ [1000- \sqrt{250},1000+ \sqrt{250}]kg/cm^{2}}\)
jerckov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 16 sty 2010, o 21:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żary

rozkład normalny

Post autor: jerckov »

wielkie dzieki tylko jeszcze jakby ktos mogl mi wytlumaczyc ten pierwszy podpunkt i to doswiadczenie bo dalej zabardzo tego nie kumam???
ODPOWIEDZ