Dystrubuanta zmiennej losowej X

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
pl65
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 8 sty 2011, o 14:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Dystrubuanta zmiennej losowej X

Post autor: pl65 »

Wiedząc że \(\displaystyle{ P(x=-1)=P(x=4)=0.25}\) dobierz wartości parametrów a i b tak aby funkcja \(\displaystyle{ F(x)}\) była dystrubuantą zmiennej losowej X.

\(\displaystyle{ F(x)= \begin{cases} 0 \ dla \ x \le -1\\ a \ dla \ x \in (-1;2>\\ \frac{x}{8} \ dla \ x \in (2;4> \\ \frac{x}{8}-b \ dla \ x \in (4;6> \\ 1 \ dla \ x>6 \end{cases}}\)


Mam problem z rozwiązaniem tego typu zadania, kolokwium się zbliża i jeśli mi się trafi ten typ zadania to nie wiem jak go rozwiązać. Proszę o pomoc, bo najlepiej się uczę patrząc na rozwiązanie zadanie bo widzę skąd co się bierze
Ostatnio zmieniony 8 sty 2011, o 14:33 przez Crizz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości. Spacja to w LaTeXu '\'. Prosze starać się umieszczać wewnątrz klamer [latex][/latex] nawet proste wyrażenia.
miodzio1988

Dystrubuanta zmiennej losowej X

Post autor: miodzio1988 »

\(\displaystyle{ P(x=-1)=P(x=4)=0.25}\)

Ten warunek zapisz w języku dystrybuanty
pl65
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 8 sty 2011, o 14:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Dystrubuanta zmiennej losowej X

Post autor: pl65 »

Prosze o pomoc bo to dla mnie ważne
miodzio1988

Dystrubuanta zmiennej losowej X

Post autor: miodzio1988 »

miodzio1988 pisze:\(\displaystyle{ P(x=-1)=P(x=4)=0.25}\)

Ten warunek zapisz w języku dystrybuanty
Zrób to co napisałem
pl65
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 8 sty 2011, o 14:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Dystrubuanta zmiennej losowej X

Post autor: pl65 »

czyli mam rozumieć że:

\(\displaystyle{ 0.25=a}\)

a

\(\displaystyle{ \frac{x}{8} -b=0.25\ wiec\ dla\ x=4 \Rightarrow \frac{4}{8}-b=0.25}\)

czy dobrze rozumuję?-- 11 sty 2011, o 20:05 --to wieć jak mam to zrobić, proszę o pomoc
ODPOWIEDZ