Rachunek Prawdopodobiewństwa- 10 zadań

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Gigolo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 15 lis 2009, o 13:27
Płeć: Mężczyzna

Rachunek Prawdopodobiewństwa- 10 zadań

Post autor: Gigolo »

Witam, mam prośbę prosiłbym o rozwiązanie tych zadań. ( do jutra muszę zrobić ich 35).Przyspieszy to moją prace. Nawet jedno rozwiązanie mi pomoże.


3.Trzech koszykarzy rzuca do kosza piłką z prawdopodobieństwem odpowiednio równym 0,9; 0,5;
0,4. Każdy z nich wykonuje kolejno po jednym rzucie. Jakie jest prawdopodobieństwo tego, że piłka
wpadnie do kosza co najmniej jeden raz.


5.Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia A, że spośród wszystkich czteroelementowych podzbiorów
zbioru wierzchołków prostopadłościanu wylosowano taki podzbiór, który wyznacza prostokąt.


7.W urnie jest n kul, z których cztery są białe. Losujemy bez zwracania dwie kule. Oblicz dla jakiej
liczby n prawdopodobieństwo zdarzenia A wylosowania obu białych kul jest większe od 1/3.


9. W urnie znajduje się dwadzieścia kul białych i dwie czarne. Losujemy bez zwracania n kul.
Wyznaczyć najmniejszą wartość n taką, że prawdopodobieństwo wylosowania chociaż raz kuli czarnej
jest większe od 0,5.

10. grupa czterech kobiet i czterech mężczyzn, w tym jedno małżeństwo, wybrało się na pieszą
wycieczkę. Na wąskiej ścieżce musieli iść gęsiego tzn. jedno za drugim. Zakładamy, że wszystkie
możliwe ustawienia tych osób sa jednakowo prawdopodobne. Oblicz prawdopodobieństwo
zdarzenia A, że jako pierwsze pójdą kobiety i żona będzie szła bezpośrednio przed mężem.
ODPOWIEDZ