Kilka możliwości w jednym zadaniu ?

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
lol22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 24 mar 2009, o 19:39
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 4 razy

Kilka możliwości w jednym zadaniu ?

Post autor: lol22 »

Witam wszystkich. Dziś na kartkówce miałem następujące polecenie:
Jakie jest prawdopodobieństwo tego, że uczeń dostanie ocenę dostateczną ze sprawdzianu składającego się z 12 pytań testowych (Za każde poprawnie rozwiązane zadnie uczeń otrzymuje 1 punkt) pod warunkiem, ze odpowiedz do każdego z nich będzie wybierał losowo ?

Zadanie, jak prawie każde inne z prawdopodobieństwa polega na tym, aby początkowo ustalić liczbę zdarzeń elementarnych , a potem liczbę zdarzeń sprzyjających zajściu zdarzenia A. Problem tkwi jednak w ustaleniu liczby zdarzeń elementarnych, ponieważ można powiedzieć: Mamy 6 różnych możliwości (Uczeń dostanie 1,2,3,4,5 lub 6), ale można tez powiedzieć, że uczeń może rozwiązać test na:

1 (Wszystkie odpowiedzi poprawne) + 12 (11 prawidłowych i jedno źle) + 66 (2 złe odpowiedzi w różnych zadaniach) + ... itp. Możliwości i kilka z nich jest sprzyjających zajściu zdarzenia A.

Można (Z tego, co mi się wydaje) zrobić to również w ten sposób, że tworzymy drzewko i na początku (Pierwsza decyzja) dajemy 2 możliwości (Odpowiedz zła lub dobra), potem kolejna odpowiedz itd, a następnie wybieramy te gałęzie, które prowadzą do otrzymania oceny dostatecznej.

Pomocy, już kombinuje nad tym troszkę i nadal nie wiem do końca jak to będzie. Może wszystkie rozwiązania są dobre ? Pomocy
mat_61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4618
Rejestracja: 8 lis 2009, o 10:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Racibórz
Pomógł: 866 razy

Kilka możliwości w jednym zadaniu ?

Post autor: mat_61 »

Trzeba wiedzieć kiedy uczeń dostaje ze sprawdzianu ocenę dostateczną?
Następnie trzeba wiedzieć ile jest odpowiedzi do wyboru dla każdego pytania?

I wówczas wystarczy skorzystać ze schematu Bernouliego.
ODPOWIEDZ