Prawdopodobienstwo warunkowe (3 skrzyżowania)

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
panDamian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2010, o 13:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz

Prawdopodobienstwo warunkowe (3 skrzyżowania)

Post autor: panDamian »

Witam Mam taki mały problem z rozwiazaniem pewnego zadania i chce żeby ktoś mi je wytłumaczył bo zalezy mi na jego zrozumieniu w 100% (zebym mogl pozniej innym wyjasnic )
Na trasie samochodu znajdują się kolejno trzy skrzyzowania z sygnalizacja swietlna. Prawdopodobienstwo, ze zatrzyma go swiatlo czerwone na kazdym skrzyzowaniu wynosi 0,5.Jesli zas samochod trafi na skrzyzowaniu na swiatlo zielone, to prawdopodobienstwo, ze na nastepnym bedzie mial tez swiatlo zielone wzrasta o 0,1 w stosunku analogicznego prawdopodobienstwa na poprzednim skrzyzowaniu. Oblicz prawdopodobienstwo ze na tej drodze samochod nie zatrzyma sie na zadnym skrzyzowaniu (/a) i samochod zatrzyma sie po raz pierwszy na trzecim skrzyzowaniu
jak narazie doszedlem do tego ze prawdopodobienstwo A zachodzi pod warunkiem iloczynu prawdopodobienstw z poszczegolnych skrzyzowan (w moim wypadku oznaczonych B1,B2 oraz B3) a moc omegi wynosi 8.

Z góry wielkie dzięki.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ