2 kostki do gry

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
mucha111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 29 sie 2010, o 20:59
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

2 kostki do gry

Post autor: mucha111 »

Mam problem z rozwiązaniem tego zadania. Czy ktoś mogłby mi wytłumaczyć jak je rozwiązać?

Rzucamy niezależnie dwiema symetrycznymi kostkami do gry.Gracz wygrywa,jeśli
jednocześni na obu wypadnie parzysta liczba oczek.Przegrywa,jeśli na obu jednocześnie
wypadnie nieparzysta liczba oczek.W pozostałych przypadkach notuje remis.Ile wynosi
prawdopodobieństwo,że po 12 próbach gracz odnotuje :
a)2 wygrane ,4 porażki i resztę remisów,
b)5 wygranych,1 porażkę i resztę remisów,
c)sam remisy.
szw1710

2 kostki do gry

Post autor: szw1710 »

Rozpracuj prawdopodobieństwa wygranej, remisu i porażki w pojedynczym doświadczeniu - rzucie dwiema kostkami. Próby są niezależne. Użyj schematu Bernoulliego, ale w inny niż zwykle sposób. Dwie wygrane na 12 prób: sukcesem nazwij wygraną w pojedynczym rzucie, porażką wygraną lub remis. Policz prawdopodobieństwo wg schematu B. na 12 prób. Zostało 10 prób. Masz w nich uzyskać 4 przegrane. Tu sukcesem nazwij przegraną w pojedynczym rzucie. Zostało 6 prób i masz uzyskać 6 remisów. Więc podnieś do szóstej potęgi prawdopodobieństwo remisu w pojedynczym rzucie. Teraz wszystkie te liczby pomnóż.
mucha111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 29 sie 2010, o 20:59
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

2 kostki do gry

Post autor: mucha111 »

Dalej nie potrafię rozwiązać tego zadania. W jaki sposób mam użyć schematu Bernoulliego?
ODPOWIEDZ