Duży lotek - gra na więcej niż 6 skreśleń

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
tenner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2007, o 18:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 1 raz

Duży lotek - gra na więcej niż 6 skreśleń

Post autor: tenner »

Witam
Liceum skończyłem niedawno, bo 2 lata temu, ale prawdopodobieństwa niestety już nie pamiętam, bo jakoś nigdy nie ma okazji żeby się z nim w praktyce zetknąć, do teraz ;p

Interesuje mnie prawdopodobieństwo wygranej w dużego lotka, ale nie w trybie standardowym gdzie skreślamy 6 z 49 liczb, tylko gdzie wykupujemy droższe zakłady z możliwością skreślenia od 7 do 12 liczb.


Czy ktoś komu liczenie tego typu rzeczy sprawnie idzie mógłby mi wyliczyć prawdopodobieństwa trafienia szóstki w systemie na 7,8,9,10,11,12 skreśleń? Byłbym wdzięczny, myślę że to ciekawe zadanko. Od czasu do czasu puszczę dużego lotka, przy jakiejś większej kumulacji, wczoraj było 15 mln i coś mnie podkusiło żeby spróbować systemem na 7 skreśleń, niestety 0 trafnych
miodzio1988

Duży lotek - gra na więcej niż 6 skreśleń

Post autor: miodzio1988 »

przy jakiejś większej kumulacji, wczoraj było 15 mln i coś mnie podkusiło żeby spróbować systemem na 7 skreśleń, niestety 0 trafnych
I myślisz, że te obliczenia pomogą Ci trafić w dobre liczby?

No to najpierw omega.

Na ile sposobów możemy wylosować takich 7 liczb?
ODPOWIEDZ